Uus-Meremaa Kuninglik Merevägi Foto: Wikipedia

Vähemalt nii paistavad arvavat Uus-Meremaa kaitsejõud, mis üllitasid Kuningliku Uus-Meremaa Mereväe tarbeks uued sooneutraalsed enesehoolduse reeglid. Vastsete kasimisnormide järele ei tehta neis enam vahet sugudel ja nii võivad meesmadrused oma nägu ja küüsi värvida, kanda erinevaid soenguid ning kunstripsmeid.

Uus-Meremaa Kuningliku mereväe juht, kontradmiral David Proctor kirjeldab muutusi järgnevalt:

“Sugudel vahet tegemata võivad mereväelased kanda tagasihoidlikku meiki ja mõistlikkuse piires lõhnaõli. Meeskond tohib vormis kanda kas läbipaistvat või heledat küünelakki. Samuti tohib kanda kunstripsmeid, kui selle juures arvestatakse, et need näevad enam-vähem loomulikud välja,” vahendab DISNR.

Kontradmrali arust on sellised muutused “edu saavutamiseks olulised”.

“Uus-Meremaa Kuninglik Merevägi on kaasaegne ja professionaalne organisatsioon, mis tervitab oma liikmete eripärasid ning isiksust. Siiski oleme me sõjaline organisatsioon ja sellega kaasnevad liikmetele nende riietuse ja välimuse osas teatud nõudmised. Käesolevad muutused näitavad, et unikaalsete traditsioonide kõrval on meie organisatsiooni edukuse jaoks tähtsad ka erinevused ja kaasamine.”

Toimetas Karol Kallas