Tooride parlamendisaadik Steve Baker ei osale oma partei konverentsil, kui seal nõutakse vaktsiinipassi. Foto: Wikimedia Commons

Üha kasvav arv Ühendkuningriigi tooridest parlamendiliikmeid on teada andnud, et nad kavatsevad iga-aastast parteikonverentsi boikoteerida, kui seal nõutakse osalemiseks vaktsiinipassi. See pahameeletorm vallandus pärast peaminister Boris Johnson teadet, et alates septembri lõpust hakatakse teatud kohtades, nagu näiteks ööklubides, küsima vaktsiinipassi, vahendab The Guardian.

Parlamendisaadik Steve Baker ütles, et "raske südamega ja ürituse korraldajate ees vabandades" ei osale ta parteikonverentsil, kui seal nõutakse vaktsiinipasside ettenäitamist. Parlamendisaadik Mark Jenkinson, kes on kahe doosiga vaktsineeritud ning kes on broneerinud ka konverentsi pääsme, ütles aga, et ta keeldub minemast, "kui me arvame välja inimesi nende vaktsineerituse staatuse alusel". Samal põhjusel jätab osalemata ka paruness Helena Morrissey.

Kuna nakatumisnäitajad on tõusuteel, on ministrid teatanud, et vaktsiinipasse hakatakse nõudma ventileerimata siseruumides, kus palju võõraid üksteisega kokku puutub.

Peaministri kantselei on keeldunud täpsematest määratlustest selle osas, millised kohad saavad olema piirangutest mõjutatud, jättes seega õhku võimaluse, et need võivad hõlmata ka pubisid ja baare. Parlamendi liikmed eeldavad seega, et vaktsiinipasse hakatakse nõudma ka tooride parteikonverentsil, mis leiab aset oktoobris Manchesteris.

Üks parlamendisaadik ütles, et Boris Johnson nõuab kindlasti vaktsiinipasside kehtestamist parteikonverentsil, "mistõttu ei peaks olema üllatuslik, et teatud arv konservatiividest parlamendiliikmeid ja aktiviste keeldub sellel osalemast".

Veel üks parlamendisaadik ütles, et "ei ole nõus minema ühtegi kohta, mis sellist asja nõuab, sealhulgas ka enda partei konverentsile".

Nad lisasid, et on selles piisavalt kindlad, et toorid ühinevad selleks, et nurjata vaktsiinipasside kohustuslikuks muutmine, kuid juhul kui valitsus peaks need siiski kehtestama, siis nad boikoteerivad seda üritust.

Ühe teise parlamendisaadiku sõnul ei saa kehtida üks reegel poliitikute jaoks ja teine ülejäänud rahva jaoks, mistõttu polevat kahtlustki, et tooride konverentsil hakatakse nõudma vaktsiinipasse. Ka tooride partei kõneisik ei välistanud vaktsiinipasside kohustuslikuks muutmist delegaatide jaoks, öeldes, et "erakond järgib valitsuse suuniseid".

Toimetas Martin Vaher