Malmö vaade aastast 2008. Üha sagedamini võib Rootsi kohta lugeda pealkirju sellest, et "seal kärgatas plahvatus." Scanpix

Eile hommikul toimus Rootsi parlamendis alanud aasta esimene debatt, mille teemaks oli kuritegevus ja sisseränne, vahendab Fria Tider.

Mõõduka Koonderakonna esimees Ulf Kristersson nentis arutelu käigus, et tema meelest käib Rootsis otsekui sõda.

"Möödunud aastal pandi Rootsis toime 300 niinimetatud tulistamist," ütles Kristersson. "42 [on] surnud, kriminaalid käsigranaatidega – nagu oleks meie maal sõda."

Põlisasukate huvide eest seisvate Rootsi Demokraatide liidrile Jimmy Åkessonile "moderaadi" väljaütlemine erilist muljet ei avaldanud.

"Ma ei taha siin kojas ühetegi mõõdukat kuulda, eriti mitte Ulf Kristerssoni, kes istus [eelmise Rootsi peaministri Fredrik] Reinfeldti [paremtsentristlikus] valitsuses ning vastutab selle eest, mis Rootsis praegu sünnib," ütles Åkesson.

Samal ajal näitavad äsjased Rootsi migratsiooniameti andmed, et Stefan Löfveni valitsus väljastas läinud aastal 135 529 elamisluba, mida on 32 protsenti rohkem alates ajast, mil Reinfeldt võimu kaotas.

Löfven keskendus kõnealusel arutelul maksukärbete eest hoiatamisele.

Ta tunnistas, et "ilmselgelt on ühiskonnas suuremat sorti probleeme. Meil on vägivaldne kuritegevus, mida me ei aktsepteeri, me surume selle tagasi."

Sama hingetõmbega rõhutas ta, et "meil on kogu maailma mastaabis unikaalne heaolu[riik]," millest siiski ei piisa, kuid "me parandame seda."

Ning "ühtegi neist probleemidest suuremate maksukärbetega lahendada ei saa," rõhutas sotsiaaldemokraat.

Wikipedia loetelu Rootsi granaadirünnakutest avaneb siit, kuid värskeim eile õhtul Malmö politseijaoskonnas toimunud kärgatus ei ole hetkel veel ära toodud.

Rootsi juhtivprokurör: Stockholmi eeslinn Rinkeby on otsekui sõjatsoon