49 000 aasta vanune meteoriidikraater USA Arizona osariigis. Foto: Scanpix

Teisipäeval 11. veebruaril toimuvad Ameerika Ühendriikide New Hampshire’i osariigis presidendikandidaatide eelvalimised. Demokraatide leeris eelistatakse hiigelemeteoriidi tabamust Donald Trumpi teisele ametiajale.

Lowelli linnas asuv Massachusettsi Ülikool viis jaanuari lõpus osariigi demokraatide valijate seas läbi uuringu, mille üheks küsimuseks oli:  millist tulemust te eelistaksite 3. novembril 2020 toimuvatel presidendivalimistel – a) president Donald Trump valitakse tagasi; b) Maad tabab hiiglaslik meteoriit ja hävitab kõik inimesed, vahendab Rolling Stone.

Vastused küsimusele “kas Trump või meteoriit”. Pilt: UMass Lowell Survey

Kuuskümmend kaks protsenti kõigist küsiteldutest leidis, et nad eelistavad meteoriiditabamust Trumpi võidule ja 38% oli valmis ära kannatama veel neli aastat tänase presidendi võimu.

Suurema osa pahempoliitikat eelistavate New Hampshire’i valijate toetus jaguneb enam-vähem võrdselt vasakradikaali Bernie Sandersi ja demokraatide mõistes mõõduka Joe Bideni vahel, keda toetavad vastavalt 23 ja 22 protsenti vastanutest. Elizabeth Warrenit toetab 19% ja Pete Buttigiegi 12% vastanutest.

Teatud määral üllatusena eelistab inimkonna hävingut Trumpi võimule ka 28% konservatiividest, selgub küsitlusest. Mis pole nii ootamatu, on naiste eelistus, kellest 68% valiksid Trumpi asemel kiire lõpu tulekeras.

Samasugune uuring viidi läbi ka 2016. aastal, kuid ainult nooremate inimeste seas ja toona arvas 18 kuni 35-aastatastest viiskümmend kolm protsenti, et nad eelistavad meteoriiti nii presidendist Hillary Clintonile kui Trumpile.

Uuringus küsiteldi neljasadat inimest ja kaalutud veamääraks on nimetatud 6,4%.

Toimetas Karol Kallas