USA New Yorki osariigi kuberner Kathy Hochul. Foto: Scanpix

New Yorgi osariigi kommunaalettevõtted peavad edaspidi suhtlema klientidega vastavalt nende endi soovitud nime ja sooga. 

Novembri kolmanda nädala teisipäeval allkirjastas Ameerika Ühendriikide New Yorgi osariigi demokraadist kuberner Kathy Hochul "transsoolisuse teadlikkuse nädala" tähistamise eesmärgil kaks LGBTQ+ "kaitsmise seadust". Alla kirjutatud paberite seas on kõige enam pälvinud tähelepanu seadus, mis nõuab kommunaalettevõtetelt klientide poolt enda kohta eelistatud sooliste asesõnade ja nimede kasutamist, vahendab The Post Millenial.

Teise allkirjastatud seadusega vabastatakse seksikaubanduse ohvrid nende poolt toime pandud kuritegude eest süüdimõistmisest. Seadus, mis kannab nime "seadus S.5325/A.6193" (Legislation S.5325/A.6193) nõuab kommunaalettevõtetelt, et need kasutaksid ametlikus asjaajamises klientide enda poolt valitud nimesid ja soolisi asesõnu. 

"Kommunaalettevõtetel on uue seaduse järele keelatud tahtlikult ja korduvalt eksida kliendi poolt eelistatud nime ja/või sooliste asesõnade kasutamise vastu," seisab uues seaduses.

Hochul põhjendab uut seadust:

Uus seadus kujutab endast midagi, mida me kutsume terve mõistuse seadusandluseks ja mis on oodanud oma aega liiga kaua. Transsoolise isiku jaoks on vale soostamine traumaatiline kogemus. Nendel inimestel [transsoolistel] on tunded ja nimetatud indiviidid on selle lihtsalt ära teeninud. Teades, et selline asi toimub ja see põhjustab neis ängi, tähendab see, et see põhjustab minule ängi. See on kui sügavalt ja kirglikult ma tunnen kaasa meie osariigi inimestele. Meil on võimalus tuua New York City tagasi (viide Joe Bideni valimisloosungile, millega käivad kaasas massiivsed rahakulutamise programmid: Bring Back Better; toome (midagi) paremini tagasi). Me väärtustame indiviide, me väärtustame inimesi ja me näitame üles armastust, austust ja väärikust kõigi suhtes. See on nii lihtne ja ma tean, et me saame sellega hakkama.

New Yorgi osariigi ametlikult kodulehelt leiab, et kõnealune seaduseelnõu valmis juba käesoleva aasta märtsis, kui Hochul ei olnud veel kuberner.

Kathy Hochul sai ametisse seksuaalse ahistamise ja korruptsiooni pärast vallandatud kuberner Andrew Cuomo asemel. Oma ametisoleku ajal on uus kuberner pidanud silmitsi seisma osariigi vaktsineerimissunni vastaste meeleavaldustega, ta on pikendanud üüri mitte maksvate rentnike väljatõstmise keeldu ja on avalikult palunud sotsiaalmeedia ettevõtetel tsenseerida sündimata laste tapmise teemalist "valeteavet".

Toimetas Karol Kallas