Norra peaminister Erna Solberg esinemas koroonaviiruse teemalisel pressikonverentsil mai alguses. Foto: Scanpix

Norra peaminister Erna Solberg tunnistas üleriigilises telepöördumises, et sulges riigi koolid ja lasteaiad hirmureaktsioonina kuuldusele koroonaviiruse väidetavast ohust.

Riigijuhi sõnul oli tegemist reaktsiooniga pigem teadmatusele kui teadmisele ning Solberg tunnistab, et tagantjärele vaadates oli riigi totaalkarantiini lülitamine disproportsionaalne meede, vahendab peaministri sõnu väljaanne Daily Mail.  

Solberg, kes andis teada plaanidest erimeetmete lõpetamise kohta juuni keskel, tunnistas, et käitus karantiini kehtestamisel karmimalt kui soovitas Norra rahvatervise instituut. 

“Tunnistan, et tõenäoliselt langetasin paljud otsused hirmuseisundis. Kõige katastroofilisemad stsenaariumid võtsid mõtete üle võimust ning küsisin endalt – kuidas ma küll peaksin käituma juhina?”

Niipea kui Norra oli tunnistajaks esimesele koroonaviirusesse (tõenäoliselt siiski pigem koroonaviirusega) surnud patsiendi lahkumisele 12. märtsil, teatas riigi tervisetalitus, et sulgeb kõik lasteaiad, põhikoolid, keskkoolid ja ülikoolid, tõkestamaks viiruse levikut.

Hetkeseisuga on Norra valitsusel plaanis kaotada pea kõik eriolukorra meetmed 15. juuniks. 

Toimetas Adrian Bachmann