USA ekspresidendid Barack Obama, George W. Bush ja Bill Clinton. Foto: Scanpix

USA endised presidendid Barack Obama, George W. Bush ja Bill Clinton on teatanud, et võtavad enda koroonaviiruse vastased vaktsineerimised linti, et julgustada ka teisi kodanikke vaktsiini ohutuse suhtes, vahendab BBC.

Arvamusküsitlused näitavad, et suur hulk USA elanikest on vaktsiini suhtes skeptilised. Oktoobrikuise küsitluse kohaselt oleks enda vaktsineerimisega nõus 60% vastanutest. USAs pole seni veel ühtegi koroonaviiruse vastast vaktsiini heaks kiidetud, kuid regulaatorid vaatavad lähinädalatel üle Pfizeri ja Moderna vaktsiinid.

"Ma luban teile, et kui vaktsiini hakatakse tegema ka väiksema riskiga inimestele, siis ma lasen selle endale teha. Võibolla ma võtan selle tele-eetris või lasen seda filmida, et inimesed teaksid, et ma usaldan teadust ja ei usalda viirusesse nakatumist," ütles Obama kolmapäeval antud intervjuus.

Ka Bushi ja Clintoni esindajad ütlesid CNNile, et võtavad vaktsiini vastu nii kiiresti, kui võimalik, ja soovitavad kõigil ameeriklastel sama teha. Ühendkuningriigis, kus Pfizeri vaktsiin on juba heaks kiidetud, on ka peaminister Boris Johnsoni pressisekretär vihjanud, et Johnson võib süsti vastu võtta otse-eetris.

Toimetas Jaanus Vogelberg