Barack Obama vaatab veendumusega vasakpoolsesse tulevikku, kuna tal on maailma kura kätt keeramiseks vajalikud kontaktid olemas. Foto: Jewel Samad, AFP/Scanpix

Pärast teise ametiaja lõppemist on Valge Maja praeguse peremehe Barack Hussein Obama kaugelevaatav visioon koondada noorte progressiivsete liidrite read riigis ja miks mitte kogu maailmas.

Nagu selgitas Obama CNNi kaudu omaenda endisele kõrgele nõunikule David Axelrodile, on ta nägemus "ehitada seda järgmist juhtide põlvkonda: organisaatoreid, ajakirjanikke ja poliitikuid," vahendab The Daily Caller.

"Ma näen neid Ameerikas, ma näen neid kõikjal maailmas, 20-aastaseid, 30-aastaseid, kes on lihtsalt tulvil talenti, tulvil idealismi," ütles Obama.

"Ja küsimus on, kuidas me nad omavahel ühendame? Kuidas me anname neile kätte riistad, et nad saaksid tuua esile progressiivse muutuse?"

Ja ta täpsustas: "Ja ma tahan kasutada oma presidendikeskust kui mehhanismi, et arendada seda talentide järgmist põlvkonda."

Vaadates veelgi kaugemale ja laiemalt, selgitas Obama, et soovib koondada progressiivsed liidrid ühtseks löögijõuks nii poliitilises kui ühiskondlikus elus.

Ta kinnitas, et teeb "kõik [endast] sõltuva, et võimendada ja tõsta üles järgmist [avalike] häälte põlvkonda mitte ainult poliitikas, vaid ühiskondlikus elus."

"Mul on [vajalikud] kontaktid ja ma arvan et ka [väljateenitud] usaldus – et ma olen võimeline tegema seda mõnedel unikaalsetel viisidel," väitis Obama, kes on ühtlasi kindel, et oleks võitnud ka äsjased presidendivalimised – võinuks ta vaid kandideerida.

Presidendikeskuse all võis Obama pidada silmas oma uut kodu Washingtonis suure islamikeskuse lähedal. Erinevalt eelkäijatest ei plaani ta nimelt pealinnast lahkuda.