Jüri Kotšinevi raamat "Ivan IV ja tema aeg". Foto: Markus Järvi

Objektiivi raadiosaates tuleb seekord juttu Venemaa ajaloo kõige vastuolulisema tsaari Ivan IV elust ja ajast. Stuudios vestlevad sõjaajaloolane ja kirjanik Jüri Kotšinev ning saatejuht Indrek Petersoo.

"Meil kõigil on vedanud sünniaasta ja sajandiga," toonitas Kotšinev. "Tolle aja inimestel nagu ka nende vanaisadel, isadel ja poegadel oli reaalne võimalus vägivaldselt surma saada. See oli suur juhus kui keegi ei saanud vägivaldselt surma. Samuti peame olema taevale tänulikud, et meil on olemas kvaliteetne hambaravi, anesteesia, antibiootikumid, deodorandid, vesiklosetid, deodorandid ja valuvaigistid."

"Kui kelleltki Venemaa ajaloo ja tsaaride kohta küsida, siis kindlasti meenub esimesena Ivan IV ehk Ivan Julm. Tema aeg oli oluline osa maailma ajaloost, mis muutis Venemaad ja tõi Venemaa tegelikult Euroopa kaardile, ammu enne Peeter I valitsemist," lisas saatekülaline.

Objektiivi raadiosaade kõlab Pereraadio eetris laupäeviti kell 17 ning on järelkuulatav nii Pereraadio kodulehel kui Objektiivi portaalis.

Head kuulamist ja kaasa mõtlemist!