Meeleavaldus Malediividel, aastal 2014. Foto: Wikimedia commons

Objektiivi raadiosaates analüüsivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi veelkord Euroopa Inimõiguste Kohtu lahendit, mille järgi oli Muhamedi pedofiiliks nimetanud naisele Austria kahes kohtuastmes määratud kriminaalkaristus kooskõlas õigusega sõnavabadusele. Juhtum näitab ilmekalt, kuidas Euroopa sõnavabaduse piire hakkavad üha rohkem kujundama vägivallaga ähvardavad moslemid, mitte Euroopa Inimõiguste Kohus. 

.
Objektiivi raadiosaates räägime Euroopa Inimõiguste Kohtu (EIÕK) otsusest asjas E. S. vs Austria, mis on saanud hulgaliselt tähelepanu.

Kohtuotsuse kohaselt ei rikkunud Austria kohtud Euroopa Inimõiguste Konventsiooniga tagatud õigust sõnavabadusele, kui nad mõistsid kahel korral Muhamedi kaudselt pedofiiliks nimetanud naise kriminaalkorras süüdi.

Millest see kohtuotsus räägib? Eelkõige olukorrast, kus Euroopa hakkab pealetungiva islami ees vabatahtlikult loobuma isegi oma "liberaaldemokraatlikest" tuumikväärtustest, et säilitada esialgu veel kodurahu.

Objektiivi raadiosaade on käesoleval hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.