Munaraku kunstlik viljastamine. Foto: Bigstockphoto.com

 

Objektiivi raadiosaates räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi asendusemadusest. Kuigi Eestis on asendusemaduse teenuse pakkumine karistusseadustiku paragrahviga 132 keelatud, on liberaalsed meediaväljaanded ja poliitilised jõud asunud sellist tegevust õigustama. Juttu tuleb ka kristliku perekonna olulisest kohtuvõidust Suurbritannias.  

Objektiivi raadiosaates räägivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid õigustatud pahameelt tekitanud juhtumist, kus homoseksuaalid Mart Haber ja Taivo Piller teatasid meediakära saatel laste tellimisest USA-st.

Sellest hoolimata, et Eestis on asendusemadus karistusseadustiku paragrahviga 132 keelatud, on liberaalsed meediaväljaanded ja poliitilised jõud asunud üksteise võidu õigustama. Olukord pole sugugi üllatav, kuna uuspaganliku revolutsiooni maailmavaatelistesse eeldustesse on inimväärikust rängalt riivava asendusemaduse ja laste ostmise protsess sisse kirjutatud, täpselt sama moodi nagu ka süütute laste tapmine.

Saate teises osas tuleb juttu kristliku perekonna aastaid kestnud kohtuvõitlusest. Algselt mõisteti noor abielupaar süüdi LGBT-aktivisti diskrimineerimises, kuna nad keeldusid talle küpsetamast homoabielu toetavat torti. Keskastme kohtu otsus kaevati aga siiski edasi ning hiljuti tunnistas Suurbritannia ülemkohus ühehäälse otsusega, et Daniel McArthuri Ashers Baking Company ei diskrimineerinud oma klienti tema seksuaalse orientatsiooni ega poliitiliste vaadete alusel.

Suurbritannia ülemkohtu otsus tähistab suurt võitu kodanikuvabadustele ning esitab tõsise küsimuse paljude teiste võrdse kohtlemise seaduse alusel diskrimineeritud kirstlastest teenusepakkujate kohtuotsuste kohale.

Objektiivi raadiosaade on käesoleval hooajal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis. Raadiosaadet toimetab Markus Järvi.