Maria Joanna Madise. Foto: erakogu

.
Seekordses Objektiivi raadiosaates vestles Varro Vooglaid oma sõbra Maria Joanna Madisega, kes on töötanud mitmeid aastaid Ühendkuningriigis maailma vanimas, juba 1967. aastal asutatud elukaitsjate organisatsioonis, tehes veel sündimata laste ning perekonna ja abielu pühaduse kaitseks pingutusi nii Londonis kui ka Roomas.

Nüüd juba ca 10 aastat tagasi Eestis samuti elu pühaduse ning perekonna ja abielu kaitsele pühendunud Elukultuuri Instituuti vedanud ja portaali Abort.ee käivitamise peaarhitektiks olnud Madise töötab aastast 2014 Londonis baseeruvas kodanikuühenduses Society for the Protection of Unborn Children (SPUC ehk Sündimata Laste Kaitsmise Ühing).

Samuti koordineerib ta ligi 20-st elupooldajate organisatsioonist koosnevat koalitsiooni nimega Voice of the Family, mis korraldab igal aastal Roomas inimelu- ja abielu pühaduse eest seisvate traditsiooniliste katoliiklaste seas üheks aasta tähtsündmuseks kujunenud Rooma Foorumi nimelist konverentsi ning osaleb ka igal aastal Roomas toimuva elumarsi korraldamises.

Saates räägib Madise lähemalt oma tööst, selle taustaks olevatest põhimõtetest ning kirikus valitsevast keerulisest olukorrast, milles tuleb seda tööd teha. Saate lõpuosas peatub ta lähemalt küsimusel sellest, mida tuleks Eestis õppida Ühendkuningriigi kogemustest seonduvalt surmakultuuri pealetungiga, et mitte korrata seal tehtud vigu.

Millised seisukohad arutelust täpsemalt kõlama jäid, seda kuula lähemalt saatest!