Väidetavad Kölni käperdajad kohtus oma palet varjamas. Foto: Federico Gambarini, AFP/Scanpix

Saksa õiguspsühholoog Rudolf Egg on avaldanud 1200 tunnistust uusaastaööl Kölnis immigrantide poolt toimepandud seksuaalkuritegude kohta.

Kuna keegi 1300 ohvrist ei ole esindatud käimasolevas uurimises Düsseldorfis, soovis Egg nende hääle kuuldavaks teha, vahendab Breitbart.

Nagu kirjutab Die Welt, andis üks naine politsei tegevusele hävitava hinnangu: “Politsei oli kohal, aga paraku mitte eriti abivalmis. Üks politseinik ütles mulle, et “sa oled Kölnist – sa tead, et sa ei tohi siin pidutseda”.”

Egg on nördinud, et “osadele naistele jäeti mulje, et nad ise palusid seda.” Ta selgitas, et politsei tekitas tol ööl “õigusliku vaakumi”, mis võimaldas kurjategijatel karistamatult tegutseda.

Käimasoleva kohtujuurdluse 47. päeval andis Egg tunnistuse, et on leidnud üle 200 kaebust otsese seksuaalse rünnaku kohta. Istungitel oli käsitletud vaid 11 juhtumit.

Politsei raportitest joonistub šokeeriv pilt sellest, kuidas naisi Kölni raudteejaama juures koheldi. “Nad tulistasid ilutulestikurakette lapsevankritega emade pihta,” rääkis üks tunnistaja.

Üks õiguspsühholoogi põhilisi järeldusi on, et rünnakud ja nende mastaap oli peamiselt politsei tegevusetuse tagajärg. Ta väidab, et migrandid nägid võimalust, kuna keegi ei takistanud neid. Nad vaatasid, et “täna on kõik lubatud,” ütles Egg.

1200 politseile tolle öö kohta esitatud kaebusest puudutavad 500 seksuaalseid rünnakuid ja vägistamisi. Ohvrite koguarvuks hinnatakse hetkel 1300.

Vaid käputäis kallaletungijaid on arreteeritud või uurimise alla võetud. Üks aastase ja tingimisi karistuse saanud migrant lahkus kohtusaalist naerdes.

Rudolf Eggi võib saksa keeles kuulata siit:

https://www.youtube.com/watch?v=obJ8DzI7Y08