Egiptlane läinud aasta 27. mail kristlastest märtrite verd liivaga kinni katmas. Foto: Scanpix

Open Doors on avaldanud nimekirja 50 riigist, kus kristlasi kõige rängemini taga kiusatakse.

Läinud aastal koges neis maades tõsist tagakiusu vähemalt 215 miljonit kristlast, kaasa arvatud 3066 surmajuhtumit ning 1020 peamiselt naiste kallal toime pandud vägistamist.

Juba 16. aastat järjest juhib Jeesuse järgijate tagakiusamise poolest tuntud riikide "edetabelit" Põhja-Korea.

Open Doorsi tegevjuhi David Curry sõnutsi tuleks Põhja-Koreas valitsevast olukorrast aru saamiseks "kujutada ette liidrit, kes peab end jumalaks, kuid käitub nagu loom" ning nõuab kodanikelt "kummardamist oma kuju ees."

Samal ajal on sealne liider "pannud paika kontrollimehhanismid ja naabrivalve [süsteemi], milles kodanikke tasustatakse üksteise järel nuhkimise eest ning neile antakse süüa, kui nad leiavad kellegi, kes omab Piiblit ja nimetab end kristlaseks."

Juhi silmis on "kristlased Põhja-Korea riigi vaenlased number üks."

Raporti valguses virelevad, nälgivad ja töötavad Põhja-Korea vangilaagrites paljud kristlased üksnes selle eest, et nende kodust leiti Piibel.

Teisel kohal on kristlaste tagakiusu tõsiduse poolest Afganistan ning esikümne riikide seast on kaheksas puhul tegemist "islami ikkega", mis peamiselt väljendub vaenulikkuses kristlaste suhtes.

Eranditeks on Eritrea ja Põhja-Korea.

Sama ajal kasvab kristlaste ja esiti just naissoost usklike tagakius Indias "Hindu äärmuslaste" poolt.

Kristlaste tagakiusu näib soosivat India hindust peaminister Narendra Modi, kes Curry teatel tahaks lubada riigis üksnes omaenda religiooni.

Ainuüksi mullu arreteeriti "demokraatlikus" Indias ja hoiti ilma kohtuliku aluseta kinni taga 635 kristlast.

Lisaks nimetatud riikidele andis Open Doors edasi erilise hoiatuse kristlasi ähvardava tagakiusu tõusu kohta Kagu-Aasias, aga ka Egiptuses ja Türgis.

Orbán eurooplastele: kaitske Lähis-Ida kristlasi või tagakius tuleb ka siia