Protestijad üleeile Seattle'i tänavail meelt avaldamas. Tõenäoliselt said nad osa ka eelkooliõpetaja kõnest. Foto: David Ryder, Reuters/Scanpix

President Donald Trumpi vastu korraldatud koosviibimiste raames astus ruuporiga rahva ette ka Seattle’i eelkooliõpetaja, kes kutsus kuulajaid üles tapma inimesi ja Valget Maja.

Õpetaja kandis ülerõival kirja Black Lives Matter. Kui juttu tuli vajadusest “tappa Valge Maja”, hüüdis hääl vahele, et “põletage see maha!”

Õpetaja arvates peaksid valged inimesed andma oma ******* raha, oma ******** maja, oma ******* vara,” kuna “meie vajame seda ******* kõike!”

Kristliku raadiojaama TrueNews mitteametlik ja mittetäielik protokoll koosolekust näeb välja selline:

“White people, give your ******* money, your ******* house, your ******* property, we need it ******* all…

“**** white supremacy, **** the U.S. empire, **** your imperialist *** lives. That **** gotta go.”

Ja veel: “And we need to start killing people. First off, we need to start killing the White House. The White House must die. The White House, your ******* White House, your ******* Presidents, they must go! **** the White House.”

“Pay the **** up, pay the **** up. It ain’t just your ******* time, its your ******* money, and now your ******* life is devoted to social change!”

Et tegemist on eelkooliõpetajaga, selgub video üleslaadinud YouTube’i kanali poolt lisatud andmetest.

Nagu kinnitas USA salateenistus neile helistanud TruNewsi korrespondendile Edward Szallile, on nad intsidendist teadlikud ning käivitanud ka aktiivse uurimistegevuse naisterahva isiku tuvastamiseks.

Piiksudega pikitud “puhast” versiooni videost võib kuulata siit, alates 16. minuti lõpust. Alljärgnevat originaali Objektiivi toimetus vaadata ei soovita. Üks võimalus on keerata hääl maha.

https://www.youtube.com/watch?v=XIlsMKu67q0