Viktor Orbán 29. septembril Tallinnas euromelu keskel ühispildiks keskendumas. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán süüdistab Euroopa Liidu liidreid liikmesriikide solvamises, võimu kuritarvitamises ja avatud piiride aktivisti George Sorose “pihust söömises.”

Orbán võttis sõna Euroopa Liidu poolt Ungari vastu astutud ja kavandatud sammude aadressil pärast seda, kui riigis võeti vastu seadus, mis nõuab piiri tagant toetatud “kodanikuühiskonna” organisatsioonidelt oma sponsorite ja doonorite avalikustamist.

Paljude puhul on selleks sponsoriks Soros, kirjutab Breitbart.

“Kogu Euroopa Liit on hädas, kuna selle liidrid ja bürokraadid võtavad vastu selliseid otsuseid,” ütles Orbán.

“Inimesed toetavad Euroopa Liidu ideaali. Samal ajal ei suuda nad taluda Euroopa Liidu juhtkonda, kuna see solvab liikmesriike selliste asjadega ning kuritarvitab oma võimu,” jätkas ta.

“Kõik Euroopas näevad seda. Seepärast Euroopa juhtkonda ei respekteeritagi.”

Orbán usub, et Ungari valitsus on “saavutanud midagi olulist: me oleme paljastanud põrandaaluse võrgustiku, George Sorose võrgustiku, ning päev päeva järel hakkame me tõestama, millised on seosed [ja kontaktid].”

Ta mainis, et Euroopa Komisjoni bürokraadid, kes valmistavad parasjagu ette raportit Ungari kohta, on “kõik Sorose inimesed. Nad on selles nimekirjas, mis rahvusvahelises pressis avalikustati – Sorose usaldusväärsete liitlaste nimekirjas.

Nad söövad tema pihust. Nad kirjutavad raporti, milles järeldatakse, et ilma [piiri]tarata oleks parem, et me peaksime “pagulased” sisse laskma, et me peaksime migrandid sisse laskma ja neile raha andma, ja et oleks parem, kui nad [üleliiduliselt] laiali jaotataks.”

“Me oleme paljastanud, et on olemas [selline asi nagu] Sorose plaan. Ka autor ise on selle olemasolu tunnistanud, nii et selle paljastamine polnud mingi eriline saavutus. Aga vähemalt tõime me selle poliitilisse rambivalgusse,” ütles Orbán.

Ta kritiseeris karmilt Euroopa Parlamenti, mis võttis hiljuti vastu pöördumise Euroopa Komisjoni poole käivitada Ungari suhtes artikli 7 menetlused ning ütles otse välja, et nii “rünnatakse seljatagant neid, kes kaitsevad Euroopat.”

“Meie sõdurid ja politseinikud seisavad täies relvastuses piiridel” ning üritavad tuvastada ja tõrjuda tagasi “potentsiaalseid terroriste,” samal ajal kui eurokraadid “istuvad oma mugavates kontorites … kui ülbed urgitsevad pedandid,” lajatas madjar.