Ungari peaminister Viktor Orbán kõneles reedel olukorrast riigis. Foto: Attila Kisbendek, AFP/Scanpix

Olles lubanud "avatud konflikti" Euroopa Liiduga pagulaste küsimuses, ütles Ungari peaminister tere tulemast tõelistele pagulastele Lääne-Euroopast.

Ungari peaminister Viktor Orbán teatas oma pöördumises rahva poole, et liberaalse agenda poolt tagakiusatud lääneeurooplased on teretulnud Ungaris varjupaika otsima.

"Loomulikult võtame me vastu tõelisi pagulasi," ütles Orbán.

"Paanitsevad Saksa, Hollandi, Prantsuse ja Itaalia poliitikud ja ajakirjanikud ning kristlased, kes on sunnitud omalt maalt lahkuma – siit leiavad nad eest Euroopa, mille nad kodus kaotasid," vahendab Orbánit Deutsche Welle.

Kuulajaskond võttis peaministri kommentaarid vastu naeru ja aplausiga.

Orbán kritiseeris teravalt pahempoolset poliitikat, liberaalset meediat ja rahvusvahelisi inimõigusorganisatsioone, mis on üheskoos loonud ülemaailmse võrgustiku toimetamaks Euroopasse sadu tuhandeid migrante.

"Eelmine USA valitsus ning valitsused Brüsselis ja Berliinis on teinud kõik selle heaks, et immigrante ei saaks peatada. Aga meie oleme nad peatanud," ütles Orbán.

Eelnevalt oli Ungari valitsus teatanud, et kõik sealsed migrandid saadetakse varjupaigataotluste ooteloleku ajaks kinnipidamiskeskustesse. Orbán tunnistas, et seeläbi astub Ungari avatud konflikti Euroopa Liiduga.

Samas kõnes süüdistas Orbán miljardär George Sorost ja tema organisatsioone katsetes salaja mõjutada Ungari poliitikat.