Ungari peaminister Viktor Orbán laupäeval Rumeenias Bálványose suveülikoolis kõnelemas. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán võttis nädalavahetusel Rumeenias jõuliselt sõna Euroopa rahvaste ja nende identiteedi kaitseks ning esitas üleskutse lõigata läbi sidemed avatud piiride eest võitleva miljardäri George Sorosega.

Orbáni hinnangul rahastab Soros "uue, segatud ja moslemiseeritud Euroopa" tekitamist, kusjuures Brüssel on nimetatud finantsistiga "rahva tahte vastaselt liidus," vahendab Breitbart.

Ungari liider lubas seista vastu selliste sisserändajate saabumisele, "kes muudaksid meie maa kultuurilist identiteeti" ning tõotas, et "kuni mina peaministriks jään, jääb paika ka [piiri]tara. Me kaitseme Ungarit ja Euroopat.

Me ei saa iial olla solidaarsed ideaalide, rahvaste ja rahvusgruppidega, kelle eesmärgiks on muuta Euroopa kultuuri… sest selle lõpptulemus oleks krahh.

Kas Euroopa elanikeks jäävad eurooplased? Kas Ungari elanikeks jäävad ungarlased, Saksamaa elanikeks sakslased, Prantsusmaa elanikeks prantslased, Itaalia elanikeks itaallased? Kes hakkavad Euroopas elama?"

Orbán hoiatas majanduse käimashoidmise eest võõraste sissetoomise abil – nagu seda on aastakümneid teinud Saksamaa – ning sedastas, et stabiilse elanikkonna tagamiseks peaks Ungari saavutama Euroopa jaoks ennekuulmatu sündimuse taseme 2,1 last keskmiselt perekonna kohta.

Tunnistades, et teiste Lääne ja Euroopa riikide kultuurid on sisserände tõttu muutumas, ütles Orbán, et madjarimaa piirid on mõttekaaslastele avatud ning Ungari on paik, kus "Lääne-Euroopa kristlased alati turvapaiga leiavad."