Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (vasakul) ja avatud piiride aktivist George Soros 2017. aasta 27. aprillil Brüsselis. Külaline on saabunud arutama probleeme Ungaris laiemalt ning spetsiifiliselt oma Kesk-Euroopa Ülikooli (CEU) saatust Budapestis. Foto: Scanpix

Ungari võimupartei Fideszi veendumuse kohaselt "tõmbavad" George Sorose käsilased "Euroopa Komisjoni juhtivate poliitikute niite", ning nad nõuavad selle kohta selgitusi.

The Hungary Journali sõnutsi sai kohalik päevaleht Magyar Idök teada, et USA miljardär ja avatud piiride aktivist on pidanud vähemalt 20 korral kõnelusi Euroopa Liidu liidritega.

Näiteks on Soros kohtunud nii Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri, tema esimese asepresidendi Frans Timmermansi kui migratsioonivoliniku Dimitris Avramopoulose, aga ka liidu mitteametliku "eestkõneleja", Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

Nagu ütles ajakirjanikele Fideszi esindaja Euroopa Parlamendis Tamás Deutsch, on see "absurdne", et end filantroobiks tituleeriv ja mitte ühegi riigi ametlikku seisukohta esindav isik võib kohtuda Euroopa Liidu liidritega sagedamini, kui ühegi Euroopa Liidu liikmesriigi peaminister või president.

Fidesz kavatseb tema sõnutsi pärida kirjalikult aru kõigi nende kõneluste teemade kohta.

Toimetas Urho Meister

Ungari nõuab infot ÜRO-Sorose pangakaartide kohta