Sotside juht Jevgeni Ossinovski. Foto: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tunnistab, et tema parteil tuli kooseluseaduse läbisurumise eest maksta kõrget hinda: erakond on kaotanud liikmeid ja toetust rahva seas, samuti kohti riigikogus. "Aga meil on seadus, mida muidu ei oleks," osundab ta Eiki Nestorit.

"Viimati avanes aken aastal 2014, kui sotsid valitsusse läksid ja tegid otsuse, mis oli poliittehnoloogiliselt täiesti jabur: me tõstsime kooseluseaduse lauale ja me tegime selle seaduse ära. See maksis mitmele inimesele koha riigikogus, on kahandanud meie toetust vanemaealiste, meeste ja venekeelsete inimeste seas. Erakond on kaotanud liikmeid," tunnistas Ossinovski Eesti Päevalehes avaldatud kõnes.

"Muidugi oleks meil olnud poliitiliselt kasulik teemaga mitte tegeleda. Nagu Eiki Nestor pärast valimisi ütles: "Kooseluseaduse toetamise pärast sain ma mõnisada häält juurde, aga kaotasin viis korda rohkem. Sel korral lihtsalt nii on. Aga meil on seadus, mida muidu ei oleks." Vaadates piinlikku julguse puudumist õige mitmes erakonnas isegi rakendusaktide toetamiseks, olen veendunud, et see Riigikogu koosseis ei oleks kooseluseadust vastu võtnud."