AfD jagas valimiste järgselt Saksamaa mõtteliselt kaheks – rahvuskonservatiivseks Saksamaa Liitvabariigiks ja immigratsioonisõbralikuks Saksamaa kalifaadiks. Foto: Summit News

Saksa parempoolne erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) postitas sotsiaalmeediasse pildi, millel on Saksamaa jaotatud kaheks – Saksamaa Liitvabariigiks, kus erakonna toetus on kõrgem ning Saksamaa kalifaadiks, kus toetatakse Merkeli massiimmigratsiooni poliitikat, vahendab Summit News.

Pildi postitas Facebook'i Euroopa Parlamendi valimiste järgselt erakonna Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland – AfD) Berliini Lichtenbergi piirkonna kontor, soovides sellega näidata, kuidas lääne- ja lõunapoolsemad liidumaad, kus erakonna toetus oli väiksem, on islamistide poolt üle võetud.

See piirkond, kus europarlamendi valimistel võidutses Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli immigratsioonisõbralik CDU, võõbati roheliseks ning tituleeriti Saksamaa kalifaadiks, mille lipuks on džihadistlik must plagu.

Põhja- ja idapoolsed liidumaad, kus AfD oli edukas, liigitati aga siniselt kujutatud Saksamaa Liitvabariigi alla koos Saksamaa lipuga. Postituse juurde, mis hiljem kustutati, oli lisatud ka tekst: "Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna."

Sakslanna: elaksin pigem islamikalifaadis kui AfD poolt valitsetud Saksamaal

Sakslanna Christina Fischer kommenteeris aga Twitteris, et eelistaks elada pigem Saksamaa islamikalifaadis kui Saksamaal, kus on võimul AfD:

"Kui ma peaksin elama AfD võimu all "Saksamaa Liitvabariigis", siis eelistaksin elada pigem rohelises kalifaadis, palun. Seal on päikest ja maitsvat toitu!"

Saksa feministid toetavad islamipatriarhaadi kehtestamist Saksamaal

Hoolimata tõsiasjast, et tugevalt patriarhaatlikes islamimaades on naiste õigused ja vabadused läänemaailmaga võrreldes oluliselt pärsitud, laulsid Saksamaa feministid 2017. aasta Berliini naiste marsil Allahile kiitust, toetades seeläbi ka Saksamaal antifeministliku islamipatriarhaadi kehtestamist.

Toimetas Martin Vaher