François Fillon. Foto: Christian Hartmann, Reuters/Scanpix

Prantsuse ajalehe Le Canard Enchainé andmetel ei maksnud konservatiivide kandidaat Prantsuse presidendivalimistel François Fillon väidetava libatöö eest tema kui parlamendiliikme assistendina palka mitte üksnes oma abikaasale, vaid ka kahele lapsele. Dollarites moodustaks perre suunatud summa ligi miljoni.

Nagu kirjutab ajaleht, ei teeninud abikaasa Penelope Fillon mitte kaheksa aastaga 500 000 eurot, nagu nad varasemalt teatasid, vaid 830 000 eurot 15 aasta jooksul, vahendab Breitbart.

Aastail 2005-2007 said isa kui parlamendiliikme assistentidena kokku 84 000 eurot palka ka nende tütar Marie ja poeg Charles, kirjutab Prantsuse ajaleht ning lisab, et nende töömaht oli tegelikult kaduvväike.

Fillon on enda sõnutsi langenud "väga professionaalse laimukampaania" ohvriks.

Tema sõnutsi maksis ta senati liikmena kahele oma lastest, "kes olid advokaadid, spetsiifiliste ülesannete eest."

Kummatigi olid nii Marie kui Charles tol ajal Prantsuse meedia andmetel alles juuratudengid ning Le Canard Enchainé kirjutab, et nad said palka täisajaga töö ja mitte spetsiifiliste ülesannete eest.

Fillon ütles pärast esimese uudise ilmumist oma naise väidetava libatöö kohta, et loobub kandideerimast Prantsuse presidendiks, kui saab esialgse süüdistuse riigiprokuröridelt.