Politsei pihta pilluti laupäeval Pariisis muuhulgas Champs-Élysées' sillutise kive, mida saadi näiteks siit. Foto: Scanpix

Prantsuse parlamendiliige ja erakonna Rahvuslik Liit liider Marine Le Pen kritiseeris teravalt siseminister Christophe Castaneri, kes süüdistas teda nn kollaste vestide (prantsuse k. gilets jaunes) vägivallale õhutamises kuulsal Pariisi tänaval Champs-Élysées.

Siseministeerium andis juba pikemat aega president Emmanuel Macroni elukauge poliitika, sealhulgas kütusemaksude ja nendest tulenenud kõrgemate kütusehindade vastu protestivatele kollastele vestidele küll loa avaldada laupäeval meelt Eiffeli torni jalamil paikneval Champ de Marsil, kuid keelas seda teha muuhulgas Champs-Élysées'l ja Place de la Concorde'il, kirjutab RFI.

Le Pen kinnitas, et ei olnud vastutav ligi 8000 kollase vesti tungimise eest Champs-Élysées'le, kes süütasid seal autosid ning tekitasid tänavale kahjustusi.

"Ma küsisin valitsuselt reedel, miks kollased vestid Champs-Élysées'l meelt avaldada ei tohi," ütles le Pen telekanalile LCI. "Loomulikult pole ma iial kedagi vägivallale õhutanud."

"Juba selle liikumise algusest alates on meil olnud tunne, et valitsus piitsutab pingeid üles ning et seda nad tahavadki, ja seda nad ka saavad," ütles Le Pen.

Castaner oli Champs-Élysées' kokkupõrkeid hukka mõistes väitnud, et vägivallas osalejad "reageerisid Le Peni üleskutsele."

Le Peni hinnangul on värskelt ametisse määratud Castaneri ütlused "ennekuulmatud. Ta käitub kui väikelinna poliitik, kes tahab [neist] sündmustest kasu lõigata."

Toimetas Urho Meister