Sillaehitajad ja müüridelammutajad: Eesti peaminister Jüri Ratas ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker. Foto: Scanpix

Peaminister Jüri Ratas teatas vastuseks Konservatiivse Rahvaerakonna saadikute küsimustele, kas Eesti valitsus on Euroopat tabanud terrorismilaine ajal võimeline ette võtma midagi eestlaste kaitsmiseks, et täna ei ole mitte mingit põhjust ehitada Euroopa sees müüre ja mitte sildu.

Kõne all oli Eesti võimekus taastada täielik piirikontroll.

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme sõnul tahaks Eesti rahvas ja ka laiem avalikkus kuulda peaministrilt selget kinnitust, et Eesti valitsus on võimeline ette võtma midagi eestlaste kaitsmiseks, vahendavad Uued Uudised.

"Ma ei kujuta ausalt öeldes ette, et kõik need 27 või 28 liikmesriiki sulgevad oma piirid. Ma arvan, et see kindlasti ei anna ka midagi sellele, kui me räägime võitlusest terrorismi vastu ja terroristidega," teatas peaminister Ratas ja selgitas, et eelkõige tuleb keskenduda paremale infovahetusele ja koostööle teiste riikidega.

"Eesti suudab, kui ohuhinnangud seda näitavad, oma piirikontrolli taastada, ajutiselt. Kui on vaja see täielikult taastada, siis kindlasti on Eesti ka valmis selleks, aga tõesti, see nõuab juba palju suuremat investeeringut, palju rohkem inimjõudu," ütles Ratas vastuseks Uno Kaskpeiti (EKRE) küsimusele ja lisas:

"Ja nagu ma ütlesin, see tähendab ka seda, et me peaksime ikkagi oma põhilise mõtte või lätte juurest, mida Schengen ja Euroopa Liit meile annab, et liikumine on vaba, sellest kaugenema. Ma ei näe täna mingit põhjust, mitte mingit põhjust, et ehitada Euroopas sees müüre, mitte sildasid."