Ma arvan, et kõige lihtsam vastus on see, et me ei oska teistmoodi. Me ei oska ja ei taha asendada fakte suhtekorraldusliku narratiiviga, me ei oska müüa maha muutumatuid ideaale. Me ei oska ja ei taha valetada tuimalt ja ülbelt inimestele näkku, nii nagu seda on teinud Kaja Kallas ja tema valitsuse ministrid, tõdeb peatoimetaja Markus Järvi Objektiivi jõulukampaania üleskutses.

Hetkel kui neid ridu kirjutan, on lumevaip katnud Maarjamaa ning esimene advent on kohe käes. On aeg kutsuda Teid osalema Objektiivi jõulukampaanias, millest saame rahalised vahendid, et töötada järgmise poolaasta jooksul nii hästi kui seda oskame. 

19. oktoobril 2023 alustas Objektiiv oma üheksandat tegevusaastat. Selle aja jooksul oleme igal aastal kaks korda tulnud meie toetajate, ehk teie, juurde, öeldes välja lihtsa üleskutse: kui te peate meie tööd siin portaalis oluliseks, siis palun toetage meid, sest kogu meie tegevus on rahastatud üksnes teie annetustest.  

Miks me Objektiivi teeme? Ma arvan, et kõige lihtsam vastus on see, et me ei oska teistmoodi. Keset valede, valede ja veelkord valede ajastut saab lihtsa tõe rääkimisest murranguline sündmus, nagu toonitas inglise kirjanik George Orwell. Ühiskonnas, mis on kollektiivselt hullumas, on terve ja tüüne mõistus ning igavestest tõdedest kinnipidamine kuulutatud meelevigasuseks, kirjutasid kirikuisad. 

Just sellises ühiskonnas nagu meie oma, on oluline raiuda end artikkel artikli, saade saate kaupa läbi valede udu ja ükskõiksuse kivimüüri ning püsida truu oma kutsumusele. 

Jah, me ei oska teistmoodi – me ei oska asendada fakte suhtekorraldusliku narratiiviga, me ei oska müüa maha muutumatuid ideaale, isegi kui see oleks meile kasulikum, me ei oska vaikida siis, kui meie vastas on meist sadu, kui mitte tuhandeid kordi massivsem masinavärk, mis võiks meie portaali ja meid kõiki põrmu tallata.

Me ei oska ja me ei taha, sest Objektiiv on kaheksa aastat tagasi loodud selleks, et ausalt ja omakasupüüdmatult ning igavesi tõdesid austavalt teenida oma maad ja rahvast. 

Me ei oska ja me ei taha nõustuda ja me ei hakka mitte kunagi nõustuma kultuuri alusväärtuste hävitajatega, kes nimetavad pattu pühaks, perekonna ja abielu rüvetamist armastuseks, sõna- ja südametunnistuse vabaduse mahasurumist hoolimiseks, paanilist hirmu rahvahääletuste ees ja üdini kahtlast e-hääletust demokraatia võidukäiguks, lõpetamata ohutusuuringutega ainete massiivse sunniga süstimist usalduseks teaduse vastu ning põhiseaduse ja teiste seaduste päevselget rikkumist parlamendi töörahu ja toimimise tagamiseks. 

Me ei oska ja ei taha valetada tuimalt ja ülbelt inimestele näkku, nii nagu seda on teinud Kaja Kallas ja tema valitsuse ministrid.

Objektiiv on loodud selleks, et kõigele sellele, mis meie riiki ja rahvast hävitab, vastu seista. 

Objektiivis oleme järjepidevalt kaitsnud kõigi inimeste põhiseaduslikke õigusi ja kodanikuvabadusi ja ma usun, et me oleme tõestanud ennast vabaduse ja tervemõistuslikkuse häälena Eesti ühiskonnas. Seda tööd saame me aga jätkata ja tõhustada Teie abiga, hea Objektiivi toetaja.

Seega, hea lugeja, pöördun ma ka käesoleva jõulukampaania raames Teie poole palvega, mis on saatnud meie tööd juba kaheksa aastat: kui Te peate meie portaali oluliseks, siis toetage Objektiivi täpselt sellisel viisil ja sellise summaga, nagu on Teile jõukohane! Loomulikult on väga vajalik ja tänuväärne see, kui teete meie portaali toetuseks püsiannetuse.  

Objektiivi jõulukampaania eesmärgiks on koguda järgmise poole aasta tegevuskuludeks 70 000 eurot. 

Teie abil suudame selle eemärgi saavutada ja ehk isegi ületada. 

Tänan Teid südamest toetuse eest ning soovin Teile ja Teie lähedastele rahulikku advendiaega ja rõõmsaid saabuvaid jõulupühi!