Teoloogiadoktor Peeter Espak. Foto: erakogu

Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse vanemteadur ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut juhataja Peeter Espak leiab, et olulistes küsimustes peaks oma kodanikkonnalt arvamust küsima ning seda tuleks teha mitte ainult abielu teemadega seonduvalt vaid kindlasti just ka presidendi otsevalimise kohta, vahendab Eesti Päevaleht.

"Meie rahvas ei saa valida otse presidenti ning valdav osa meie riigikogu koosseisust pannakse põhiseadusliku paratamatuse tõttu paika nagunii erakondade juhtkondade poolt hämarates kabinetiaruteludes," kirjutab Espak

"Tänasel päeval, kus rahvas on 30 aasta jooksul omandanud kriitilise mõtlemisvõime vabas ühiskonnas toimetulekuks, pole ühtegi põhjendust selleks, miks ei peaks olulistes küsimustes oma kodanikkonnalt arvamust küsima," on Espak veendunud.

"Seda ei peaks tegema mitte ainult abielu teemadega seonduvalt vaid kindlasti just ka presidendi otsevalimise kohta. Rahvaküsitlused peakski meil saama uueks normaalsuseks juhul, kui parlament ise otsutamisega hakkama ei saa."

Toimetas Martin Vaher