Perepildid purunenud majas päev pärast maavärinat Itaalia linnas Arquatas. Foto: Angelo Carconi, ANSA/AP/Scanpix

Planeeti Maa tabab hinnanguliselt pool miljonit maavärinat aastas, kuid inimesed tunnevad üksnes neid, mille magnituud on vähemalt 3,0.

Nähtuvalt Ameerika Ühendriikide Geoloogiateenistuse (United States Geological Survey; USGS) ametlikest andmetest koguneb üksnes käesoleva aastaga kogetavaid maavärinaid enam kui 100 000, vahendab The Economic Collapse.

Nagu tunnistavad viimase 24 tunni jooksul Itaalias ja Myanmaris toimunud võimsad maavärinad – vastavalt 6,2 ja 6,8 magnituudi – on olukord planeedil muutumas pingelisemaks.

Kuigi Myanmari maavärin oli tugevam, jäid purustused Itaaliast väiksemaks tänu suuremale sügavusele ligikaudu 84 kilomeetrit maa all. Ametlikel andmetel on hukkunuid Myanmari maavärinas vähemalt kolm.

Vaatamata tehnoloogia arengule on inimkond suuremate looduskatastroofide ees sisuliselt abitu.

Teisipäeval toimus Colorados maavärin tugevusega 3,9 magnituudi ning märkimisväärseid maavärinaid on hakatud täheldama sellistes riigi osades, kus neid ei oodata.

USA osas hoiatavad teadlased jätkuvalt vältimatu ja hävitava New Madridi maavärina eest riigi südames. Samuti on teadlaste hinnangul kindel, et suuremat sorti maavärin tabab California lõunaosa. Yellowstone'i supervulkaan võib aga üheainsa päevaga pühkida minema suure osa Ameerika Ühendriikidest.