Planned Parenthoodi juht Cecile Richards (keskel). Foto: Flickr

USA aborditööstuse lipulaeva Planned Parenthoodi juhi Cecile Richardsi sõnutsi “on igaühel õigus elada,” vahendab The Daily Caller.

Richardsi “süda on murtud,” et president Donald J. Trump tühistas oma eelkäja Barack H. Obama programmi, millega anti amnestia sadadele tuhandetele illegaalselt maale tulnud või toodud alaealistele.

“Me oleme siin Planned Parenthoodis veendunud, et igaühel on õigus elada, töötada ja peret kasvatada ning mitte karta maalt väljasaatmist,” ütles Richards.

Postimehe teatel lõpetas Trump teisipäeval Obama programmi DACA, mis kaitses väljasaatmise eest 800 000 noort, kes olid toodud alaealistena ebaseaduslikult Ühendriikidesse.

Nagu nentis USA justiitsminister Jeff Sessions, oli Obama poolt kehtestatud amnestia põhiseadusevastane ning ebaõiglane ameeriklaste ja seaduslikult elamisloa omandanute suhtes, kelle eest illegaalid töökohad ära napsasid.

Trumpi teo on hukka mõistnud nii Mehhiko välisministeerium kui Obama isiklikult, sest tema arvates on DACA tühistamine vale, julm ja otsusena hukule määratud.

The Daily Calleri ajakirjaniku väitel on DACA alusel riigis viibivad noored Planned Parenthoodile soodus sihtrühm (loe ka siit).

Planned Parenthoodi juhi Cecile Richardsi (vasakul) ümber on endise USA presidendi Barack Obama parem käsi. Foto: Flickr