Erakonna Isamaa liige Siim Kiisler. Foto: Wikimedia Commons

Riigikogu põhiseaduskomisjon hääletas esmaspäeval isamaalase Siim Kiisleri abil maha abielureferendumi eelnõu. Isamaa plaanib nüüd Kiisleri ajutiselt komisjonist välja vahetada, et küsitluse korraldamisega saaks edasi liikuda, vahendab ERR.

Komisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa (SDE) sõnul hääletas opositsiooni ettepaneku poolt referendumi eelnõu päevakorrast välja jätta ka koalitsioonierakonda kuuluv Siim Kiisler.

“Vahetavad Kiisleri välja arvatavasti ja võtavad kellegi, kes hääletab poolt,” kirjeldas Läänemets koalitsiooni tõenäolist edasist plaani.

Kiisler: teen kõik endast oleneva, et seda referendumit ei tuleks

Siim Kiisler kommenteeris sotsiaalmeedias, miks ta ei toetanud abielureferendumi otsuse menetlemist riigikogu põhiseaduskomisjonis.

“Selle referendumi eesmärk on lihtsalt Eesti inimesed tülli ajada. Parlament peab tegelema nende küsimustega, mis meie inimeste elu päriselt paremaks teevad. Olen korduvalt välja öelnud, et teen kõik endast oleneva, et seda referendumit ei tuleks.”

Kiisler lisas, et ka tema meelest võiks abielu jääda mehe ja naise vaheliseks asjaks, aga selleks pole vaja referendumit korraldada, sest see on praegu juba perekonnaseaduses kirjas.

Poolamets: juba järgmisel nädalal jätkame

Põhiseaduskomisjoni uus esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles ERR-ile, et suure tõenäosusega tuleb teema uuesti arutusele juba järgmisel nädalal.

Poolamets lisas, et koalitsioonierakondade esimeeste näol on olemas selge toetus abielureferendumi temaatikaga edasi minna.

Kiisler vahetatakse ajutiselt välja

Isamaa plaanib Kiisleri ajutiselt komisjonist välja vahetada, et küsitluse korraldamisega saaks edasi liikuda.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et püsivalt kedagi põhiseaduskomisjonis Isamaa välja vahetada ei kavatse, kuid erakond plaanib ajutisi muudatusi. “Kui ühel või teisel fraktsiooni liikmel ei ole võimalik esindada fraktsiooni seisukohti mõnes küsimuses, siis nende eelnõude hääletamisel tuleb meil põhiseaduskomisjoni saata teine isik,” rääkis Seeder.

“Seda on varem tehtud erinevate fraktsioonide poolt. Ka meie fraktsioon on seda varem kasutanud ja seda tuleb ka ilmselt nüüd kasutada, kuna Siim Valmar Kiisleri seisukoht ei ühti erakonna ja fraktsiooni seisukohaga. Ja komisjonis ei saa esindada iseenda isiklike seisukohti, seda sa võid teha suures saalis hääletuses, komisjonis esindab riigikogu liige fraktsiooni,” toonitas Seeder.

Toimetas Martin Vaher