Rist kiriku juures Poola linnas Włocławekis. Foto: Mariochom/ Wikimedia Commons

Euroopa Liidu tänavune kodanikuõiguste aastaraport jääb ametlikult vastu võtmata, kuna sellele panevad veto Poola ja Ungari.

Poola ja Ungari pole rahul sellega, et kuigi raportis pööratakse tähelepanu LGBT-inimeste ja immigrantide kaitsmisele, ei mainita dokumendis kristlaste ja juutide kasvavat tagakiusu, vahendab Breitbart.

Vetostamise protsessi algatas Poola, kelle justiitsminister Zbigniew Ziobro juhtis tähelepanu sellele, et väiksemat sorti religioosse vihkamise ilmingud, nagu Euroopa kristlased neid viimasel ajal kogema on hakanud, võivad viia millegi suuremani.

Ziobro tõi hoiatava näitena esile füüsilised kallaletungid ususümboleid kandvatele inimestele, nagu kahe kirikust tulnud poolatari peksmine Brüsselis ja kallaletung Berliini elanikule, kes kandis kaelas riste.

Kui Poola palus raportit koostava komitee esimehel lisada usurühmitused võrdsetel alustel "esineva seksuaalse orientatsiooniga inimeste, immigrantide laste või naiste" loetellu, nõustus organ lisama moslemeid, millega Poola olevat nõustunud.

Kui hiljem aga teatati, et religioossed rühmitused eemaldatakse sootuks, esitas Poola vastulause.

Hiljem ühines Poola protestiga ka Ungari.

Ungari välisminister: meil tuleb kaitsta kristlasi Euroopas