EKRE riigikogu liikme Anti Poolametsa sõnul jäid pooled tema erakonna saadikud presidendi väljudes protestiks istuma, 29. mail 2019 Tallinnas. Foto: Erik Peinar/Riigikogu

EKRE riigikogu liikme Anti Poolametsa sõnul jäid pooled tema erakonna saadikud eile presidendi saalist lahkumise ajal rituaali eirates istuma. Sellega protesteeriti president Kaljulaidi otsuse üle lähisuhtevägivallas süüdistatud ekrelasest väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku ametisse vannutamise ajal riigikogu istungisaalist lahkuda.

“Üht sündmust pole ajakirjandus siiski kajastanud, ilmselt meelega, sest kogu aur läks presidendi dressipluusi imetlemisele ja Kuusiku ründamisega valitsuse vastasele infooperatsioonile,” kirjutab Poolamets sotsiaalmeedias. Selle sündmuse all peab ta silmas mitmete EKRE saadikute vaikset protesti president Kaljulaidi eelnevale käitumisele: 

“Nimelt märkasid EKRE saadikud, et president ei pidanud vajalikuks minister Kuusiku ametivande ajal oma loožis olla. Kuna president rituaale ei hinnanud, ei hinnanud ka pooled EKRE saadikud rituaali, millega presidendi saalist lahkumise ajal püsti tõustakse.”

Ühtlasi muljetab Poolamets, et nägi Lossi platsil umbes samasuguse dressipluusi ja värviliste Pipi Pikksuka sukkadega “natsitamiseplakatiga“ Feministeeriumi meeleavaldajat. “President tõi Riigikogu saali siis sama stiili nagu õueaktivistidel,” nentis ta piinlikustundega. “Enne, kui suutsin dressikalt teksti välja lugeda, millel oli “Sõna on vaba”, küsisin oma pinginaabrilt Jaak Valgelt “Miks president maikaga tuli?”.”

Toimetas Martin Vaher