SAPTK juhatuse liikmed Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Foto: SAPTK

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) uudiste- ja arvamusportaali Objektiiv esimene annetuste kogumise kampaania osutus üle ootuste edukaks: enam kui 1900 inimest annetas portaali tegevuse jätkamiseks ja laiendamiseks rohkem kui 40 000 eurot.

Kampaania eesmärgiks oli koguda annetustena 25 000 eurot, kuna sel juhul lubasid kaks suurtoetajat annetada omalt poolt kokku veel 25 000 eurot. Eesmärk sai ületatud vähem kui kahe nädalaga ning kokkuvõttes saab Objektiiv rohkem kui 65 000 euro suuruse arengusüsti.

Portaali peatoimetaja Veiko Vihuri rõhutas kampaania tulemustest rääkides, et teadaolevalt ei ole Eestis mitte kunagi varem ühtegi meediaväljaannet puhtalt annetustele tuginedes käivitatud ja üles ehitatud. (Annetuste toel tegutseb ka Pereraadio, mille Tallinna stuudios sünnivad Objektiivi raadiosaated.)

"On väga oluline, et Objektiivi pidas oma annetusega vajalikuks toetada rohkem kui 1900 inimest – see on toimetuse liikmetele äärmiselt suureks julgustuseks ja kinnituseks, et meie portaali peetakse vajalikuks ja et nii palju inimesi tahab sellele tööle oma õla alla panna," märkis Vihuri.

"Teiseks on oluline see, et portaal ei sõltu rahaliselt ühest suurannetajast ega riigieelarvest. See lubab meil hoida sõltumatut joont, lähtudes oma tegevuspõhimõtetest ja väärtustest ning tuginedes ennekõike neile inimestele, kes meie tegevust oluliseks peavad," lisas portaali peatoimetaja.

Ka SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on Objektiivi esimese annetustekampaania üle ootuste hea tulemus rõõmustav mitte ainult kinnitusena selle kohta, et vaid eraisikute annetustele tuginedes on võimalik tõsiseltvõetavat konservatiivsetest väärtustest lähtuvat meediumit üles ehitada, vaid ka seepärast, et see annab tunnistust tõelise kodanikuühiskonna tärkamisest Eestis.

"Objektiivi areng on suurepäraseks näiteks tõelisest kodanikuühiskonnast, kus kodanikud ise koonduvad neile oluliste põhimõtete taha ja annavad oma isikliku panuse," toonitas Vooglaid ja lisas:

"Sellel, kui formaalselt kodanikeühendustena tegutsevad, ent tegelikult pea täielikult avaliku võimu poolt rahastatud organisatsioonid viivad ellu võimulolijate poliitilist ja ideoloogilist tellimust, ei ole tõelise kodanikuühiskonnaga mitte mingit pistmist – vastupidi, see moonutab kodanikuühiskonna ideed."

SAPTK juhatuse liige Markus Järvi lisas, et Objektiivi senise tegevuse võib lühidalt kokku võtta püüdlusena seista kodanikuühiskonna korras traditsioonide ja igipõliste väärtuste eest. Järvi sõnul on Objektiivi tegevuse käivitamiseks tehtud ära suur töö, ent loodetavasti on praeguseks saavutatu alles algus.

"Loodame, et juba mõne aasta pärast on Objektiiv Eesti meediamaastikul üks olulisematest väljaannetest ning tänu meie headele lugejatele, kuulajatele, vaatajatele, kes on teinud oma panusega Objektiivist meie ühise ettevõtmise, lähme edasi," võttis Järvi teema kokku.

Portaal Objektiiv alustas oma tegevust 18. oktoobril 2015. Ligi seitsme kuu jooksul on portaali külastanud rohkem kui 700 000-l korral enam kui veerand miljonit kasutajat.