Foto: Piqsels

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme kajastas sotsiaalmeedias, kuidas EKRE soovis Postimehes ja Õhtulehes avaldada reklaami pealkirjaga "Päästame Eesti lapsed", kuid mõlemad ajalehed keeldusid konservatiivide reklaamist ja rahast. 

Helme kirjutas sotsiaalmeedias:

Tahtsime teha üle terve lehekülje reklaami kahes üleriigilises Eesti lehes. PM ja ÕL [Postimees ja Õhtuleht] olid lehekesed. Algul oldi nõus, siis kui reklaami nägid, ütlesid et reklaamiseadus sellist reklaami ei luba. Muide, need lehed on kahe erineva omaniku käes, aga reklaamiosakonna suhtumine raha vastu võtmisse Refi [Reformierakonna] mainele ebasoodsa narratiivi võimaldamisel on ikkagi sama juhtnööri järgi!

Lühemalt sõnastades leiab Helme, et kui EKRE tahab avaldada reklaami, mis astub kuidagigi Reformierakonnale saba peale, siis pole see Eesti korporatiivmeedias võimalik.

Tekstipõhise reklaami sisu on järgmine (teksti on loetavuse huvides pisut kohendatud):

Päästame Eesti lapsed!

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on teinud korduvalt ettepanekuid karmistada karistusi alaealiste vastu suunatud seksuaalkuritegude eest. EKRE soovib luua avaliku pedofiilide registri, et varem karistatud lapsepilastajad ei pääseks tööle lasteasutustesse. Kõik ettepanekud on seni põrkunud liberaalsete erakondade vastuseisule.

Nüüd on hakanud selguma, miks. Peaministrierakond ei näe laste väärkohtlemises probleemi! Lisaks on Reformierakond korraldanud võigaste tegudega vahele jäänud erakonnakaaslasele juba mitu aastat kõige körgemal tasemel ringkaitset.

EKRE leiab, et laste väärkohtlejate suhtes peab kehtima nulltolerants. Rahvas, kes ei taha, ei oska või ei suuda kaitsta oma lapsi kurjategijate eest, on määratud hukule. 

Päästame Eesti lapsed Reformierakonna „kindlatest kätest"! Märtsivalimistel on Sinu otsustada, kas Eestit hakkavad valitsema inimesed, kes kaitsevad koletisi, või inimesed, kes kaitsevad Eesti lapsi!

Reklaami suurele tekstile on lisatud raadiosaates Muuli ja Aavik kõlanud Marko Mihkelsoni tehtud lastefotode kirjeldus ja Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juhi Mart Võrklaeva ning Kaja Kallase Mihkelsoni kaitsvad avaldused.

( : )kivisildnik kommenteerib Helme avaldust:

Poleks kunagi arvanud, et Kaja Kallase tsiteerimine on seadusega keelatud, samas mõttel on jumet, miks mitte.

Toimetas Karol Kallas