Vares Clayhilli päikesepaneelifarmi kohal Suurbritannias. Foto: Scanpix

Rohepööre tuli, et jääda ja pakkuda uusi alternatiive Vene energiast loobumiseks. Hea uudis on see, et Euroopa Komisjon on lihtsustanud rohepöördele üleminekut ilma keskkonnamõjude hindamiseta, leiab Postimees juhtkirjas.

Postimehe hinnangul on Venemaa odav energia ja tuumahirm takistanud rohepööret ehk üleminekut alternatiivsetele energiaallikatele varem ellu viimast.

"Hea uudis on ka see, et Euroopa Komisjon on lihtsustanud rohepöördele üleminekut. Nii kavatseb komisjon lubada ehitada tuule- ja päikeseenergiaprojekte ilma keskkonnamõju hindamiseta," leiab väljaanne.

Postimees tunnistab, et mida ühtsem on Euroopa Liidu energeetikapoliitika, kus pole kohta mingite liikmesriikide soleerimisel, seda lihtsam on meil kõigil.

"Rohepööre on tulnud selleks, et jääda – selle oleme nüüd valusate õppetundidega Ukraina sõjast selgeks saanud, sest energiasõltumatus Venemaast peab olema meie tähtsaim ülesanne," nendib Postimees juhtkirjas.  

Samas leiab väljaanne, et järgmise kütteperioodi ajaks pole mõtet seniseid energiatarbimise liike veel lõpetada, sest hüpe oleks tavainimestele liiga järsk. 

Toimetas Markus Järvi