Illustratsioon: Stoathphoto/Bigstockphoto.com

Postimees refereeris Objektiivis avaldatud Varro Vooglaiu repliiki otseselt avalikkust eksitaval moel. Kuigi protesti peale parandati artikli pealkiri koheselt, näitavad Varro Vooglaiu sõnul sellised intsidendid Postimehe ajakirjanduslikku taset.

Ajaleht Postimees refereeris täna portaalis Objektiiv avaldatud Varro Vooglaiu repliiki pealkirjaga “EKRE võimuletulek tooks riiklikele ideoloogiatöötajatele näguripäevad”. Postimees pani kultuuritoimetuse nimel avaldatud artikli pealkirjaks “Varro Vooglaid lubab võimule saades teatrilt NO99 raha ära võtta”, püüdes seeläbi avalikkust veenda, nagu oleks Vooglaiul ambitsioon pürgida poliitilisele võimupositsioonile ja kasutada seda positsiooni teatri NO99 riikliku rahastuseta jätmiseks.

Selle peale saatis Vooglaid Postimehe päevatoimetajale protestikirja:

Tere!

Palun muuta ära Postimehe veebis avaldatud artikli pealkiri, mis on otseselt avalikkust eksitav.

Ma ei ole kordagi kusagil väitnud, nagu kavatseks ma üldse poliitilisele võimupositsioonile pürgida, rääkimata sellest, nagu oleks mul endal võimule pääsedes plaanis võtta teatrilt NO99 raha ära.

Nagu iga elementaarse funktsionaalse kirjaoskusega inimene võib minu postitusest ise lugeda, ma vaid prognoosisin, et kui EKRE, mille ridadesse mina ei kuulu, pääseb võimule, siis jäävad ilmselt nii mõnedki vasakliberaalset ideoloogilist programmi edendavad ja EKRE-t demoniseerivad asutused riikliku rahastuseta.

Palun eksitav pealkiri parandada viivitamatult.

Lugupidamisega

Varro Vooglaid

cc: Heili Sibrits, Postimehe kultuuritoimetuse juhataja

Loetud minutid pärast protesti väljendamist muudeti Postimehe toimetuse poolt artikli pealkiri ära ning uueks pealkirjaks kirjutati “Varro Vooglaid: kui EKRE võimule pääseb, jääks NO99 ilmselt rahastuseta”.

Vooglaid kirjutas intsidendi kohta Facebookis, et tegu on ilmeka näitega Postimehe ajakirjanduslikust tasemest või õigemini selle puudumisest ning et “ilmselt kusagil 2. klassis saaks sellise funktsionaalse kirjaoskuse taseme juures hindeks lihtsalt kahe.”

“Aga taas näeme, millise kergekäelisusega tehakse uudiseid otseselt avalikkust eksitaval moel. Ilmselt mõeldakse, et ehk ei protesteerita ning siis saab karkudele upitatud vale rahulikult püsti jääda,” märkis ta.

Postimehe artikli pealkiri algse avalikkust eksitava pealkirjaga.
Postimehe poolt parandatud pealkiri.