Anders Behring Breivik kohtusaalis 10. jaanuaril 2017. Foto: Scanpix

Rubriigis "Täna ajaloos" kirjutab Postimees 22. juulil, pidades silmas massimõrvar Anders Behring Breivikit: kristlikust konservatiivist terrorist tappis Norras 77 inimest. Samas on Breivik väitnud, et pole ennast mitte kunagi kristlaseks pidanud, vaid tema religiooniks on "odinism".

Wikipedia andmeil on veretöö eest 21 aastaks vangistusse mõistetud Breivik nimetanud oma vaateid fašistlikeks ja natsionaalsotsialistlikeks. 2015. aastal ütles ta, et pole end kunagi kristlasena identifitseerinud, vaid järgib odinismi.

Tõsi, eestikeelse Vikipeedia teatel on Breivik nimetanud ennast rahvuslaseks ja kristlikuks konservatiiviks. Enne terrorirünnaku sooritamist 2011. aastal riputas Breivik internetti oma vaateid kirjeldava manifesti, mis Vikipeedia järgi kirjeldab "ksenofoobset kristlikku rahvuslust" ja toetab "kultuurilist konservatismi, parempoolset populismi, anti-islamiseerimist ja paremäärmuslikku sionismi ning õigustab islami, marksismi ja multikulturalismi vägivaldset väljajuurimist Euroopast".

2017. aastal muutis Breivik oma nime Fjotolf Hanseniks.

Kuvatõmmis Postimehe veebilehelt