Prantsusmaa saadab Iisraeli Eurovisioonile homoseksuaalse moslemi

Bilal Hassani. Foto: Scanpic

Bilal Hassani on Prantsusmaale emigreerunud Maroko moslemite poeg. Ta on avalikult homoseksuaalne. Kevadel sõidab ta Iisraeli, esindama Eurovisioonil oma uut kodumaad. Varasemad väljaütlemised ja uus imidž on juba praegu toonud kaasa arvukalt vihaseid ähvardusi.

Laupäeval, 18. mail toimub Eurovisiooni lauluvõistluse finaal. Järjekorras 64. toob seekordne suursündmus eurofännid kokku Tel Avivi.

19-aastane Hassani on artistide niigi kirjus nimistus üks pilkupüüdvamaid esinejaid. Oma esinemise värvikamaks muutmiseks ja uue identiteedi väljendamiseks meeldib 19-aastasele noormehele kanda värvilisi parukaid ja tugevat make-upi. Maikuus võibki prantslaste eurostaari näha laval blonde kunstkiharaid lehvitamas.

Voice of Europe’i sõnul on Hassani saanud oma soolise orientatsiooni väljendamise, välimuse ja Iisraeli sõitmise tõttu mitmeid ähvardusi. Kellelt täpselt – kas Prantsuse moslemitelt, LGBT-vastastelt või kelleltki kolmdandalt – artiklist ei ilmne.

Samas on Hassanile endale süüks pandud terrorismi trivialiseerimist, kui toona veel teismeline poiss irvitas Twitteris kolme aasta jooksul Prantsusmaal aset leidnud terrorirünnakute üle, mis võtsid elu kolmesajalt inimeselt. Samuti on Hassani rääkinud veebis Iisraeli kohta halvustavalt ja solvavalt.

“Olin siis noor ja rumal,” põhjendas eurolaulik ise oma säutse Le Parisienile.

Kuula Bilal Hassani Eurolugu “Roi” (“Kuningas”) sama Voice of Europe’i artikli allosas.

Toimetas: Lennart Käämer

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA