Donald Trump Foto: snl.no

Ameerika Ühendriikide 45. president Donald Trump pole poliitikukarjääri hüljanud. Peale tüli Vabariikliku Rahvuskomitee juhtidega esines ta avaldusega, milles palus annetused saata otse oma kampaania tegevuskomiteele.

President Trump esines avaldusega esmaspäeva, 8. märtsi hilisõhtul, milles kritiseeris RINOsid (Republicans In Name Only) ja kuulutas, et "vabariiklased ainult nime poolest" ei peaks valijatelt enam toetust saama. Trump palus, et annetajad saadaksid edaspidi raha otse tema super-tegevuskomiteele (SuperPACile), vahendab DailyCaller.

"Jätke RINOd rahast ilma. Nad ei tee muud kui ainult halba Vabariiklikule parteile ja meie suurepärasele valijabaasile. Nad ei tee meie elu kunagi suureks. Saatke oma annetused Save America PACile, mille kontaktid leiate DonaldJTrump.com ilmavõrguaadressilt. Me teeme kõik taas palju paremaks kui kunagi varem," seisab teadaandes.

Trumpi juristid saatsid möödunud laupäeval "lõpetada ja loobuda" nõudmise Vabariiklaste Rahvuskomiteele (RNC), Vabariiklaste Rahvuslikule Senaatoritekomiteele (NRSC) ja Vabariiklaste Rahvuslikule Kongressikomiteele (NRCC), milles kästi lõpetada Trumpi nime kasutamine raha kogumiseks.

Konservatiivse uudistekanali Newsmax Valge maja reporteri Emerald Robinsoni sõnul tähendab selline üleskutse "praktiliselt vabariiklaste nomenklatuuri rahavoogude läbilõikamist". 

Toimetas Karol Kallas