Dr Mossi kirjelduse järele on valgesse rassi kuuluvad inimesed eriti vastuvõtlikud "valgesuse" parasiitidele. Foto: Hippopx

Ameerika Ühendriikide Psühhoanalüütikute Ühingusse (APsaA) kuuluv psühhoanalüütik esineb erinevatel teaduskonverentsidel ettekandega, milles väidab, et “valgesus on halvaloomuline, parasiitlik haigusnäht, millesse kipuvad nakatuma eriti kahvatu nahavärviga inimesed”.

Arstikraadiga Donald Moss esines hiljuti ettekandega “Kannatades valgesuse käes” (On Having Whiteness) Lõuna-Aafrikas psühhoanalüütikute konverentsil, käesoleva aasta 14. jaanuaril New Yorki Psühhoanalüütilises Ühingus ja Instituudis (New York Psychoanalytic Society & Institute; NYPSI) ning peatselt kannab oma valgesuse mõtted ette Kaasaegse Psühhoanalüütise Uuringute Keskuses (Center for Modern Psychoanalytic Studies; CMPS), vahendab The College Fix.

CMPS kirjeldab Mossi loengu sisu järgnevalt: “Valgesus on halvaloomuline haigusnäht, mis kõigepealt omandatakse ja millel on parasiitlik iseloom ning millesse on oht haigestuda eriti “valgetel” inimestel. Ta kirjeldab haigusliku valgesust kui midagi, mis vallutab inimese keha, tema meele ja maailma. Parasiitlik valgesus muudab peremeesorganismi aplaks, täitmatuks ja perversseks. Valgesusega kaasas käivad väärastunud isud on eriti suunatud mittevalgete inimeste vastu ja kui nendesse on kord nakatutud, pole neist enam võimalik lahti saada.”

Loengu tutvustuses jätkatakse: “Tulemuslik ravi nõuab psüholoogilist ja sotsiaal-ajaloolist sekkumist, mille eesmärgiks saab olla ainult valgesuse tekitatud isude teatud määral ümberkujundamine. Selliste isude tugevust on võimalik vähendada, muuta nende suunda ja mõnikord saab sellised isud juhtida tervenemise suunas. Kui selliseid isusid mäletatakse ja neile osutatakse, siis kroonilise haiguse täitmatud isud võivad toimida kui hoiatus (mitte iial enam) või kui kiusatus (see on jälle nii hea). Seega ainuüksi [oma haiguse] mäletamisega pole võimalik selle süvenemist vältida. Tänase päeva seisuga pole [haigusele] püsivat ravi.”

Üiõpilastele antakse 7. veebruaril toimuval Mossi loengul osalemise eest kaks ainepunkti. Loengu käigus peaks veel selgeks saama, mis asi on “sisemise rassilise identiteedi kontseptsioon” ja “terapeutilise suhte käigus tekkivate rassiprobleemide tuvastamine”.

Moss on ka neljaliikmelise Rohelise Jõugu (Green Gang), mis keskendub kliimamuutustele ja nende eitamisele, üks asutaja. Tema viimaste artiklite seast leiab “Meie nuttev planeet” ja “ Kataklüsmiliste kliimamuutuste aja representatiivsed kaitsestrateegiad”.

Toimetas Karol Kallas