Hillary Clinton lagistab maski taga naerda. Foto: Scanpix

"Clintonite Vene-sidemed, Clintonite venelastelt saadud raha ei ole teema Ameerika meedias, ei ole teema Eesti meedias… Te ei teagi sellest, kui te kuulate Eesti peavoolumeediat. Te ei kuule sellest mitte midagi," nentis Martin Helme raadiosaates "Räägime asjast", kus muu hulgas oli juttu süvariigi jõhkralt erapoolikust tegutsemisest USA presidendivalimiste ajal.

Helme hinnangul hakkab välja tulema süvariigi tegutsemine kõige jõhkramal moel. Nimelt tellis Hillary Clintoni kampaaniameeskond ühe advokaadibüroo kaudu ühelt venelastega koostööd teinud briti spioonilt Donald Trumpi mustava toimiku, makstes selle eest vahendajate kaudu 12 miljonit dollarit. See laimukaust sokutati Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) kätte, mida juhtis Barack Obama nimetatud isik. FBI hakkas seda kausta ettekäändena kasutades Donald Trumpi ja tema kampaaniameeskonda pealt kuulama. See tähendab, et sisuliselt just võimupartei (Demokraatlik partei) kuulas juba tükk aega enne valimisi oma konkurenti pealt.

Pärast valimisi palus FBI juht James Comey kokkusaamist Trumpiga, et talle sellest kaustast rääkida. Kokkusaamise ainus mõte oli jutuajamine Trumpiga salvestada ning hiljem selle vestluse erinevaid aspekte meediasse lekitades veel kord kinnistada sõnumit, et FBI uurib Trumpi tema Vene-sidemete pärast.

"Ja see meem hakkaski tööle. Kogu Clintoni kampaania ka pärast valimisi tampis igapäevaselt, et kuidas Trump sai võimule tänu venelaste abile. Ja mis nüüd tagantjärgi on välja tulnud, on see, et kogu selle Vene-seose ainus osaline oli kogu Demokraatlik partei," rääkis Martin Helme, lisades, et ka president Obama oli sellega otseselt seotud.

"Veel kord: võimulolev partei kasutas vahendajaid, et venelastelt saada materjali oma oponendi kohta, ja kasutas julgeolekuasutust ehki FBI-d, et luurata oma oponenti, lekitada lugusid selle kausta kohta meediasse ilma igasuguste tõestusmaterjalideta ja kahjustada tema kampaaniat," võttis Martin Helme asja kokku.

"Ja see, kellel on Vene-sidemed, on Hillary Clinton," lisas teine saatejuht Mart Helme, viidates uraaniärile Venemaaga.

Martin Helme märkis selgituseks, et Kremliga seotud firma maksis mitme aasta jooksul Hillary Clintoni fondile 145 miljonit dollarit. FBI sai sellest teada, alustas uurimist – ja erinevalt Trumpist ei lekkinud uurimine 6 aasta jooksul kordagi – ning lõpetas kõik uurimised ajal, kui demokraadid olid veel võimul.

"FBI mätsis selle kõik kinni ja see ei tulnud ka avalikuks," nentis Marti Helme ja lisas, et ekspresident Bill Clinton käis sel ajal, kui uraaniküsimusega tegeldi, Moskvas ja pidas 45-minutilise kõne – ja talle kanti selle kõne eest otse Kremliga seotud pangast üle 500 000 dollarit.

"Ja sellest ka keegi ei räägi. Clintonite Vene-sidemed, Clintonite venelastelt saadud raha ei ole teema Ameerika meedias, ei ole teema Eesti meedias… Te ei teagi sellest, kui te kuulate Eesti peavoolumeediat. Te ei kuule sellest mitte midagi," ütles Martin Helme.

Raadiosaate "Räägime asjast" esimeses pooles oli juttu ID-kaardiga seonduvast ning Keskerakonna ja IRL-i koostööst Tallinna volikogus, mille aseesimeheks valiti möödunud neljapäeval 38 keskerakondlase ja viie IRLi fraktsiooni liikme häälega Mart Luik (IRL), kuigi ülejäänud opositsioon oli kokku leppinud Reformierakonna kandidaadi toetamises.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Samal teemal:

Mark Steyn: venelastega ajasid asju kõik, välja arvatud Trump