Lahti rullitakse punane vaip. Foto: Bigstockphoto.com

Seekordses raadiosaates "Räägime asjast" kommenteerisid Mart Helme ja Martin Helme möödunud nädala neljapäeval "fanfaarihelide saatel" ja "koordineeritud meediaaplaava" korras avalikkuse ette astunud uut liikumist Eesti 200, mis ei välista erakonnaks muutumise võimalust.

Uue liikumise manifestile on alla kirjutanud Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juht Kristiina Tõnisson, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Kristina Kallas, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar, tarkvaraettevõtte Nortal juht Priit Alamäe ning LHV Panga juhatuse liige Indrek Nuume.

"Kõik viimseni on globalistid. Tempel otsaees: globalist. Kristina Kallas on paberitega soroslane," iseloomustas Martin Helme uue liikumise algatajaid.

"Kogu ürituse küljes on väga selgelt nähtavad süvariigi näpujäljed. Niivõrd koordineeritult kogu peavoolu meedia… See oli neljapäeval kõige suurem uudis," märkis Mart Helme, kelle hinnangul oli avalikkuse ette astumine suurepäraselt ette valmistatud.

Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe sõnul "peab" 2019. aasta riigikogu valimised võitma Reformierakond, kuid taolise uue, nn auru väljalaskmise erakonna näol on vaja jõudu, kellega Reformierakond saaks teha valitsust ega peaks kaasama EKREt:

"See on kogu selle ürituse eesmärk – viia riigikokku laitmatult vasakpoolsed ja globalistlikud ja õigeid maailmapoliitilisi seisukohti jagavad inimesed ja poliitiline jõud, kellega teha valitsust, ja jätkata Eestis sedasama Eesti riiklust, eesti rahvuslust hävitavat poliitikat."

Martin Helme arvates võidab uus liikumine toetust eelkõige Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja ka Vabaerakonna arvelt, kuid ei kahanda EKRE osakaalu tulevases riigikogus. Kuid selle, et tegemist on koordineeritud infooperatsiooniga, tunneb Martin Helme hinnangul ära meediakajastuse rohkusest – pea kõikides peavoolukanalites on kajastus, ja mitte ainult ühe loo näol. Samuti on artiklite pealkirjad selgelt positiivsed.

"Süvariigi üritusele" viitab Martin Helme sõnul ka see, et inimesed, kes töötavad Tartu ülikooli kolledži juhina või kliinikumi nõukogu liikmena või pangajuhina jne, ei saaks välja tulla millegi sellisega, nagu on Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks või Ei pagulasmassidele!, s.t ettevõtmisega, mis ei ole Euroopa Liidu silmis koššer – ning pälvida seejuures positiivset kaasaergutamist ajakirjanduses.

Mart Helme ennustuse kohaselt vaadatakse, kas uus liikumine hakkab lendama. Kui mitte, siis lastakse sellel vaikselt surra, aga kui õnnestub see lendama panna, siis hakkame tema sõnul nägema uudiseid, kuidas keegi tuntud inimene, näiteks Indrek Tarand, avaldab oma toetust, kaalub ühinemist ja siis ühineb Eesti 200-ga. Ja siis tuleb veel uudis võib-olla Marina Kaljurannast, Indrek Neiveltist jne.

"Kui niisugused uudised hakkavad tulema, siis on absoluutselt selge – see on süvariigi üritus, sellel üritusel on ainult üks eesmärk: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kõrvaletõrjumine valitsusse pääsemisest," nentis Mart Helme.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Uus poliitiline liikumine Eesti 200 – globalismi silmamoondus?