“Räägime asjast”: Mart Helme visiiti Iisraeli püüti Eestist nurjata

Mart ja Moonika Helme EKRE volikogul. Foto: Scanpix

Selle hooaja viimases raadiosaates “Räägime asjast” peatus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees ja siseminister Mart Helme oma hiljutisel visiidil Iisraeli, kus ta osales esinduslikul kristlikul üritusel, ja informeeris kuulajaid ka sellest, et tema külaskäigu ajal helistati Eestist Iisraeli välisministeeriumi ja parlamenti ning kaevati, et Helme näol on tegemist juudivihkaja ja natsiga.

Mart Helme oli veel riigikogu liikmena kutsutud koos abikaasaga juuni alguses toimunud Jeruusalemma palvus-hommikusöögile, mis kujutas endast kristlikku üritust ja millest võttis osa üle 700 inimene 65-st riigist.

Mart Helme sõnumiks nii sõnavõtus kui eravestluses oli, et kui vaadata maailmas toimuvaid protsesse – migratsioon, islami pealetung, kristlaste tagakiusamine, sekularism –, siis võib näha väga selgelt, et meie ees pole ainult kristliku misjoni ülesanne, vaid ka kristliku poliitilise liidu moodustamise ülesanne ja kristliku tsivilisatsiooni taaselustamine.

Teel Tel Avivist Jeruusalemma poole hakkasid Helme sõnul helisema telefonid. “Ja selgus, et Eestist on helistatud Iisraeli välisministeeriumisse ja Knessetisse ehk parlamenti ja kaevatud minu peale, et ma olen juudivihkaja, ma olen nats,” rääkis Mart Helme. “Ma ei tea, kes see helistaja oli, aga korraldajad olid väga mures, et mis nüüd saab.”

Mart Helmel tuli kiiresti korraldada materjalide saatmine, mis näitavad, et ainsa Eesti erakonnana toetab EKRE Jeruusalemma tunnustamist Iisraeli pealinna ja ka Eesti saatkonna üleviimist Jeruusalemma.

“Ei olnud väga palju pingutusi vaja, et veenda neid, et kõik see on laim ja vale. Ja mis on selle tulemus? Selle tulemus oli see, et kõik olid nende helistajate ja kaebajate ja Eesti maine rikkujate peale maruvihased,” ütles Helme.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios ja raadios Ring FM – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Esmaspäeva õhtul on saate kordus eetris Kuressaare Pereraadios. Saadet saab järelkuulata siit.

Uudise koostas Veiko Vihuri

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!