Mart Helme ja Martin Helme. Foto: Veiko Vihuri

Pühapäevases raadiosaates “Räägime asjast” rõhutasid EKRE juhid siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme, et sotsiaalministeeriumi kampaania “Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed”, milles osaleb ka tuntud homoaktivist, kruvib pingeid ja lõhestab ühiskonda ning selliste kampaaniatega jätkamine on EKRE jaoks piir – kui seda tehakse ministri heakskiiduga, siis ühel hetkel ei saa selle ministriga enam samas valitsuses olla.

Mart Helme väljendas pahameelt, et kõnealust kampaaniat kavandati tagaselja ning koalitsioonipartnerid pandi lihtsalt fakti ette. Seetõttu on see teema väga teravalt tõstatatud ka koalitsioonis.

“Ja kui me selle teema tõstatame, siis öeldakse, et nojah, aga Euroopa Komisjoni poolt oli sellise propaganda tegemiseks raha ette nähtud, me pidime selle ära kasutama,” rääkis Mart Helme.

Martin Helme ütles, et näeb selles vasakradikaalset ideoloogilist kampaaniat. Ta lisas, et nii palju peaks olema poliitilist taipu, et seda mitte teha, kui koalitsioonikaaslaste jaoks on see “täielik punane rätik”.

“Ma ei kahtle absoluutselt, et seda on tehtud meelega,” lausus Mart Helme. “See on ikkagi meile näkku sülitamine ja no ausalt öeldes, eks meil ikka väga sügav okas jääb sellest hinge.”

“Minu meelest on see ka täielik provokatsioon,” nentis Martin Helme ja rõhutas: “See ei saa jätkuda!”

“Me oleme selgelt välja öelnud, et me ei saa sellega nõustuda,” täiendas Mart Helme. “Kui nemad ütlevad, et meie retoorikaga tuleb neil ühel hetkel piir ette, siis mina ütlen, et meile tuleb piir ühel hetkel ette, kui selliste kampaaniatega jätkatakse.”

Keio Soomeltiga sotsiaalministeeriumi kampaaniaplakat Keilas. Foto: Objektiiv

Rahandusministri sõnul tuleb ka Euroopa raha kasutada nii, et sellest Eestile kasu on. Ta lisas, et see kampaania lõhestab ühiskonda, kruvib pinged üles ja tekitab gruppe, keda üksteise vastu välja mängitakse.

Martin Helme lisas, et on rääkinud sellest nii peaministri kui sotsiaalministriga “väga lahtise tekstiga”:

“Niimoodi ei saa edasi minna, see ei ole meie jaoks vastuvõetav asi. Kui see on midagi, mida ministeerium teeb, sõltumata sellest, mida minister ütleb, siis peab minister selle ministeeriumi kontrolli alla võtma. Kui see on midagi, mida ministri heakskiiduga tehakse, siis ühel hetkel me ei saa selle ministriga samas valitsuses olla enam. See on nii põhimõtteline asi meie jaoks.”

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios ja raadios Ring FM – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Esmaspäeva õhtul on saate kordus eetris Kuressaare Pereraadios. Saadet saab järelkuulata siit.

Uudise koostaja ja päisefoto autor: Veiko Vihuri