Vabamüürlik sümbol ühedollarilisel rahatähel. Bigstockphoto.com

Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" kõnelesid rahvuskonservatiivid Mart Helme ja Martin Helme ühiskonnas niite tõmbavast süvariigist, maailma kulgu suunavast salapärasest Bilderbergi grupist ja oma liikmete ees kõiki uksi avavast vabamüürlusest.

Mart Helme hinnangul võib kogu ühiskonda läbivat ja suunavat võrgustikku nimetada Süsteemiks.

"Süsteemi kõige olulisemad lülid, mis kontrollivad ja suunavad, mõjutavad ja tegelikult dikteerivad kogu ühiskondlikku paradigmat, on kolmeosaline. Esimene on süvariik, eriteenistused, kes on infiltreerunud igale poole. Selle süvariigi nähtavaks osaks on kohtud, prokuratuur, kogu see justiitsmaffia. Selle süvariigi ruupor ja ühiskondliku meelsuse kujundaja ja ühiskondliku hukkamõistu või süvariigi pool dikteeritud inimeste elimineerimine, hukkamine, hukkamõistmine, ühiskonnas häbiväärseks muutmine, ka kohtu alla andmine on ajakirjanduse ülesanne,"rääkis Mart Helme.

"Need kolm sügavalt, üdini korrumpeerunud ühiskondlikku institutsiooni – eriteenistused, justiitsmaffia ja korrumpeerunud ajakirjandus, peavoolumeedia – on need, kellega seda ühiskonda juhitakse, valitakse ja otsustatakse, mis selles ühiskonnas on lubatud, mis ei ole lubatud, kellele on lubatud, kuidas on lubatud, millal on lubatud," nentis Mart Helme.

Teise teemana peatusid Mart Helme ja Martin Helme mõjukaid inimesi koondava Bilderbergi grupi kohtumisel, kuhu on seekord kutsutud ka peaminister Jüri Ratas. Mart Helme viitas raamatule "Bilderbergi grupi tõeline lugu" (eesti k. 2013), mille autori Daniel Estulini hinnangul on tegemist maailma varivalitsusega. Helme sõnul kõlab see kui vandenõuteooria, kuid kui nende kohta teada olev materjal süstematiseerida, rühmitusega seotud inimeste tegevus kokku võtta ja suur panoraam kokku panna, siis võib näha väga õudset pilti.

"Mis järelduse me võime teha? See on seltskond, kes selgelt töötab välja suundumusi, kuhu maailm peab nende meelest jõudma ja missuguseid poliitilisi jõude, meediamehhanisme, majandus­mehhanisme, finants­mehhanisme tuleb selleks kasutada, et maailm muutuks niisuguseks, nagu nemad seda soovivad," ütles Mart Helme.

Martin Helme lisas, et see seltskond reklaamib end varjamatult globalismi eestvõitlejana. Seekordsel kohtumisel (7.–10. juunini Itaalias, Torinos) keskenduvad nad populismivastasele võitlusele ning Jüri Ratas läks saama väga olulist sisendit.

Edasises tõi Martin Helme kuulajateni ka ühe seiga oma elust, kui teda püüti värvata veel ühe salapärase ühingu, nimelt vabamüürlaste liikmeks.

"Ma toon ühe lihtsa näite omaenda elust. Sellest on üks 15 aastat tagasi kindlasti nüüd, kui mind üritati värvata vabamüürlastesse. See oli justnimelt ühel välisreisil, kui ma olin Inglismaal, kohtusin Briti euroskeptikutega ühel üritusel, ja üritusel vajus mulle külje alla üks maltalane ja tutvustaski ennast kui vabamüürlast – tema on see ja see – ja ütles mulle otse, ausalt ära, et tema on siin koosolekul ainult ühel ülesandel: tema ülesanne on mind värvata. Mul jäi karp lahti – ma olin noor inimene ja ma ei oleks sellise asja pealegi tulnud. "Me oleme jälginud sind ja vaadanud, sul on perspektiivi." Ma ütlesin: "Mida see endast kujutab? Mis see kõik on? Ma ei tea mitte midagi sellest, peale selle, et teil on halb kuulsus, kallid sõbrad." – "Noh, me ei saa sulle mitte midagi öelda, aga ühe asja võin lubada: kui sa meiega tuled, siis sa ei kujuta ette, millised uksed sinu ees iseenesest avanevad"," rääkis Martin Helme värbamiskatsest.

Martin Helme lisas, et selle kõigega ei taheta öelda, et Jüri Ratas on vabamüürlane, aga inimesed võiksid mõelda, kas see selgitab midagi või mitte.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Toimetas Veiko Vihuri