Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Raadiosaates "Räägime asjast" kõneldi seekord sellest, et Kaja Kallase esile kerkimine näitab, et järgmistel valimistel panustab süvariik Reformierakonnale, ning samuti sellest, et president ja kohtud lammutavad põhiseaduslikku korda ning teostavad juriidilist putši.

Martin Helme ennustuse kohaselt võib Kaja Kallas Reformierakonna juhiks tõustes tõsta erakonna reitinguid ja teha edukad valimised, aga sellega tema kasulikkus lõpeb.

"Vaadates seda kõike, missugune propagandamasin on pandud taha ja missugune reibas trummilöömine käib Kaja Kallase saabumise üle, on täiesti ilmne minu arvates see, et see on ka n-ö süvariigi, progressiivse inimkonna lootuskiir," ütles teine saates osalenu Mart Helme.

Mart Helme hinnangul ei jõuta enne valimisi teha sellist erakonda, mis suudaks lüüa Keskerakonda, keda süvariik ikkagi ei usalda ja keda ei soovita näha võimul üheaegselt nii pealinnas kui kogu riigis.

Kuna süvariigi jaoks ei tule arvesse EKRE – see on erakond, kellelt tuleb toetust ära võtta niipalju kui võimalik –, siis kõige tõenäolisem Keskerakonna seljataja on Reformierakond.

"Aga selleks, et Reformierakond teeks eduka kampaania, on vaja rebrändimist. Ja Kaja Kallas ei tähenda mitte midagi muud kui Reformierakonna rebrändimist."

Saates oli veel juttu president Kersti Kaljulaidi surveavaldusest riigikogule, et parlament võtaks vastu kooseluseaduse rakendusaktid, ja kohtuvõimu teostatavast "juriidilisest putšist".

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

"Räägime asjast": auru väljalaskmise erakond luuakse paremtiivale

Lekkis Sorose silmis usaldusväärsete Euroopa Parlamendi liikmete loetelu