Raadiosaates "Räägime asjast" meenutasid Konservatiivse Rahvaerakonna poliitikud Mart Helme ja Martin Helme neljapäeval, 24. mail, Rahvusraamatukogus toimunud konverentsi "Tõejärgne maailm – kuidas ära tunda, mis on tõde ja mis vale?", kus käsitleti uusmarksistide taotlusi ühiskonna ümberkujundamisel.
Uusmarksistlikud mõtlejad olid sügavalt pettunud proletariaadis, kes ei osutunudki revolutsiooni ellu viivaks jõuks, nagu varem loodeti, vaid soovisid ise kodanlasteks saada. Tuli leida uus revolutsiooniline klass – selleks said haritlased ning kõrgharidus muudeti ideoloogiliseks tööriistaks.
"See on puhas revolutsiooniline-ideoloogiline ajupesu, mida tehakse ülikoolis," nentis Martin Helme ja tõi näiteks USA Michigani ülikooli sallivuse ja mitmekesisuse osakonna, mille eelarve on 11 miljonit dollarit.
Mart Helme sõnul liigume me uue, vasakpoolse totalitarismi poole, sest vasakpoolsed teoreetikud kirjutasid kokku programmi, kuidas luua uus, "võrdsusel" põhinev ühiskond:
"Selleks tuleb hävitada ühiskonna struktuurid, ühiskonna põhisambad – religioon, kirik, kiriklik autoriteet, mis (post)kommunistlikes riikides nagu Eesti on suuresti juba teoks tehtud, tuleb hävitada ka perekond, tuleb omavahel tülli ajada mehed ja naised, tuleb hävitada vanemate autoriteet laste ees – jällegi asi, mida me näeme suurepäraselt, kuidas noorus on see, mida idealiseeritakse, sest et noorus on progressiivne, aga vanad on mingisugused paadunud konservatiivid…"
"…neid parandab haud ikkagi," võttis Martin Helme sõnajärje üle. "Ja siin on põhjus ka, miks seda tehakse – sest kooliharidussüsteem juba peseb noorte inimeste ajud ära. Kui nad koolist ära tulevad, siis nad juba ongi ajupestud multikultitajad ja sallivuslased."
Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.
Konservatiivid lahkavad konverentsil nn tõejärgse ajastu probleeme