Marine Le Pen parteikongressil võidusäras. Foto: Scanpix

Prantsuse Rahvusrinne valis eile oma juhiks tagasi Marine Le Peni, kes taandus ametist eelmise aasta kevadel, kui kandideeris Prantsusmaa presidendiks, vahendab Err.ee.

Ühtlasi esitas Marine Le Pen kongressil ettepaneku muuta partei nimi senise Rahvusrinde (Front National, FN) asemel Rahvuslikuks Liiduks (Rassemblement National).

The Telegraphi andmetel on Le Pen töötanud oma erakonna nime muutmise nimel juba alates selle juhiks tõusmisest aastal 2011. Väidetavalt soovib Marine Le Pen nimemuutuse abil muuta erakonna kuvandit ning sillutada tee võimulepetele teiste erakondadega.

"Meie eesmärk on selge: võim. Me olime algselt protestipartei. Enam ei tohiks olla mingit kahtlust, et me suudame olla ka valitsuspartei," rääkis ta.

Nime muutmise algatamise poolt hääletas siiski vaid 52 protsenti erakonna kongressi liikmetest ning küsimus otsustatakse hiljem posti teel toimuva hääletuse kaudu.

Rahvusrinde asutaja ja Marine Le Peni isa Jean-Marie Le Pen on öelnud Reutersile, et erakonna nime muutmine oleks "poliitiline enesetapp".