Inga Raitar räägib rahvaesindajatele suunatud Rail Balticu-teemalisest kirjast: "Kirjutasin selle, kuna tahan uskuda, et tegelik demokraatia on võimalik!" 

"See kiri on sündinud sellest, kui paljud inimesed peale 26. jaanuari meeleavaldust tulid minu juurde ja küsisid, mis edasi," selgitab Inga Raitar, kelle arvates on Rail Balticu vastu kirjutatud küll uhkeid mitmekümnepunktilisi petitsioone, ent üks kiri veel puudus – selleks oli valija kiri valitule.

"Meist igaühel on üks relv, mida me kõik omame – see on meie hääl," ütleb Raitar ja lisab, et kiri on tema jaks paljuski ka lakmuspaber. "Ise küsid ju ka, et kas saame me siis midagi teha või ei saa."

Inga Raitar kinnitab, et tema soovib uskuda, et Eestis pole demokraatia veel kaduma läinud ja võim oskab kuulata ka rahva nõudmisi.

Raitariga räägime veel kodumaisest demokraatiast laiemalt ning otsime analooge omaaegse "fosforiidisõja" ja Rail Balticu vahel.

Vaadake lisa videost!

Kirja täistekst on ära toodud allpool ja sellele saab toetust avaldada siin.

______________

EV Riigikogu liige!

Mina olen sinu valija. Valisin su Riigikokku, et sa kaitseks minu, Eesti tavakodaniku huve. Kui sa ratifitseerid Rail Balticu uue otsetrassi rajamise, astud sa vastu oma enda rahvale ja kahjustad meie kodumaad.

Sul pole õigust teha kogu eesti rahva elujärge  ja maad pöördumatult muutvat otsust, mille tagajärgede kohta pole sinu kasutuses mitte mingeid usaldusväärseid sotsiaalseid, looduskaitselisi ega isegi majanduslikke prognoose! Sul pole volitusi võtta sadadelt inimestelt ja loomadelt kodupaigad, hävitada hindamatut looduskeskkonda ja võtta meile, Eesti kodanikele, meie lastele ja lastelastele kohustus pidada üleval kahjumlikku laristut.

Meie, Eesti vabariigi kõrgeima võimu, rahva, esindajad, oleme veendunud, et Rail Baltic Tallinn-Pärnu  otsetrassina on Eestile kahjulik.

Sellele kirjale allakirjutanud annavad teada, et kõik Rail Balticu Tallinn-Pärnu otsetrassi rajamise lepingu ratifitseerinud Riigikogu liikmed kaotavad valijate usalduse ja me ei saa teid enam kunagi ühelegi vastutustunnet eeldavale ametikohale valida

Valitu, kuula valija tahet ja ära võta vastu oma riiki hävitavaid otsuseid!

Eesti kodanikud