OBJEKTIIVI RAADIO ⟩ Järvi ja Vihuri: oleme tagasi aastas 1939
Oleme väga sarnases olukorras nagu 1939.
Oleme väga sarnases olukorras nagu 1939.
9. mail toimus riigikogus e-valmiste teemaline arutelu, kus ühe kõne pidas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme. Tema sõnul tähendab e-valimiste kontrollimatus määratut demokraatia kriisi.
Eesti Vabariigis on tekkinud olukord, kus valitsus on sattunud rahva vähemuse poolele ja paneb asjad käima nii nagu rahva enamus seda ei soovi.
Kümned tuhanded ekspresident Jair Bolsonaro toetajad tungisid pühapäeval ülemkohtu hoonesse, kongressi ja presidendipaleesse.
Tagasiastumine nõrgestaks praeguse peaministri positsiooni läbirääkimiste laua taga ja seda teades kuritarvitab Kaja Kallas talle antud õigusi, kuna sisuliselt on tegemist siiski uue valitsuse moodustamisega, mis eeldab ka uut mandaati peaministrile, selgitas politoloog Martin Mölder Vikerraadio päevakommentaaris.
18. sajandi prantsuse näitleja ja oma ajastu parima soprani Madeleine-Sophie Arnould' hinnangul sarnaneb õigusemõistmine piigaga, keda ihaldab hageja, võrgutab prokurör, meelitab advokaat ja toetab kohtunik, kes kõik lõpuks magatavadki teda. Sama lugu ka eesti valijaga, kellel ei lubata valida presidenti ega hääletada referendumil, keda enne valimisi võrgutatakse ja magatatakse – pärast valimisi saadetakse aga aborti tegema, kirjutab Objektiivile Ivan Makarov.
Esimese Ameerika Ühendriikide presidendikandidaatide televäitluse suurimaks võitjaks võis hoopis olla majandusteadlane Henry Louis Mencken, kelle arvamusega demokraatiast paistab nõustuvat kogu Ameerika, kirjutatakse Misese Instituudi juhtkirjas.
Euroopa liit ja selle võimuorganid on igasuguse demokraatlikku vastutust kandva organisatsiooni ja institutsiooni vastandid.
Demokraatias kujuneb karja mõjuvõim kergelt vägagi suureks.
Riigi, raha ja kontrollitud demokraatia sümbioos muudab järjest kergemaks võimu poliittehnoloogilise manipuleerimise.