Silt: demokraatia kriis


Politoloog Mölder: peaminister kuritarvitab talle antud õigusi

Tagasiastumine nõrgestaks praeguse peaministri positsiooni läbirääkimiste laua taga ja seda teades kuritarvitab Kaja Kallas talle antud õigusi, kuna sisuliselt on tegemist siiski uue valitsuse moodustamisega, mis eeldab ka uut mandaati peaministrile, selgitas politoloog Martin Mölder Vikerraadio päevakommentaaris.

Ivan Makarov: amor obscaenus, equus troianus

18. sajandi prantsuse näitleja ja oma ajastu parima soprani Madeleine-Sophie Arnould' hinnangul sarnaneb õigusemõistmine piigaga, keda ihaldab hageja, võrgutab prokurör, meelitab advokaat ja toetab kohtunik, kes kõik lõpuks magatavadki teda. Sama lugu ka eesti valijaga, kellel ei lubata valida presidenti ega hääletada referendumil, keda enne valimisi võrgutatakse ja magatatakse – pärast valimisi saadetakse aga aborti tegema, kirjutab Objektiivile Ivan Makarov.

Joe Biden ei too "normaalsust" tagasi

Esimese Ameerika Ühendriikide presidendikandidaatide televäitluse suurimaks võitjaks võis hoopis olla majandusteadlane Henry Louis Mencken, kelle arvamusega demokraatiast paistab nõustuvat kogu Ameerika, kirjutatakse Misese Instituudi juhtkirjas.

JUHTKIRI ⟩ Valima!

Seismaks vastu kartellierakondade püüdlustele juurutada Eestis kultuurirevolutsiooni viimaseid moeröögatusi perekonna-, pagulaspoliitika ning euroföderalismi vallas, tuleb Objektiivi toimetuse hinnangul minna valima ja anda oma toetus rahvuskonservatiivsele ilmavaatele.

Leht 1 / 3