EKRE pikett Rakvere linnavalitsuse hoone ees, 15. veebruar 2017. Foto: Jüri Lainevoog

Rakvere volikogu ei toetanud 1500 euro eraldamist seksuaalvähemuste filmifestivalile. Volikogu istungi ajal toimus linnavalitsuse hoone ees EKRE korraldatud pikett, kus nõuti, et homopropagandat ei tehtaks rahva raha eest.

Hääletus: 7 poolt, 11 vastu

Jaanuaris toimunud volikogu koosolekul ei leidnud kõnealune festival samuti toetust ning kultuurikomisjoni esimees ja kohalik kirikuõpetaja praost Tauno Toompuu võttis kultuuriürituste toetamise eelnõu tagasi.

Toona sai seksuaalvähemuste filmifestival kultuurikomisjoni liikmetelt kõrgeima punktisumma.

Eelnõu tuli volikogu ette uuesti 15. veebruaril.

Virumaa Teataja vahendab, et seitse linnavolinikku andis oma hääle festivali toetamise poolt, üksteist oli selle vastu ja kaks volikogu liiget jäi erapooletuks.

Väljaande teatel lahkusid kultuurikomisjoni esimees Tauno Toompuu ja komisjoni liige Anne Nõgu protesti märgiks saalist.

Volikogus soovis festivali toetuseks kõneleda võrdõigusvolinik Liisa Pakosta, kuid ajapuudusele viidates talle sõna ei antud. Voliniku pidamata jäänud kõne avaldati portaalis Delfi.

Rakvere linnalt taotles toetust MTÜ SevenBow. Kuna tänavu oktoobris toimuva festivali eelarve on 26 000 eurot, ei jää üritused toimumata, sest omavalitsuselt küsitud summa – 1500 eurot – on pigem sümboolne.

EKRE piketil protesteeriti festivali rahastamise vastu

Portaal Uued Uudised vahendab, et Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Lääne-Viru ringkond korraldas Rakvere linnavalitsuse hoone ees piketi, protesteerides homoteemalise filmifestivali rahastamise vastu linna eelarvest ja nõudes homopropaganda lõpetamist rahva raha eest.

"Me leiame, et linn ei peaks oma rahaga provokatiivset filmifestivali toetama. Kui volikogu kultuurikomisjon esimest korda püüdis festivalile toetust leida, siis oli pensionäride ühenduse toetamine ülbelt välja jäetud, sest "seksuaalvähemuste" festival nõudis raha," ütles Uutele Uudistele EKRE Lääne-Viru ringkonna esimees Anti Poolamets.

"Näeme, et tegelikult soovivad homoaktivistid ennekõike linna logo oma ürituse toetajate hulka ja sellega ideoloogilist tuge oma üritusele, mis toimub välisrahade toel niikuinii. Ja sellele tuleb öelda selge "ei"," lisas Poolamets.

Piketil osales ka EKRE parlamendisaadik Jaak Madison, kes avaldas vastu hääletanud linnavolinikele sotsiaalmeedias tunnustust:

"Õnneks esindasid 11 Rakvere linnavolinikku täna oma valijate huve ning ei toetanud maksumaksja raha raiskamist kaheldava väärtusega üritusele. Sellest piisas, [et] väikene ühiskonda lõhestav huvigrupp ei saavutaks oma tahtmist. Kiitus linnavolikogule!"